Reklama

Aktualności Rzeszów

Znamy szczegóły i pełny plan wydarzeń Kulturaliów 2016

Dodano: 06.04.2016

Znamy szczegóły i pełny plan wydarzeń Kulturaliów 2016 - Aktualności Rzeszów

Zdjęcie z konferencji prasowej, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Wystawa Beksińskiego, Dni Smakosza, zmagania sportowe, warsztaty aktorskie i fotograficzne, skoki ze spadochronem czy specjalny koncert grupy Akcent, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji Juwenaliów Podkarpackich „Kulturalia 2016”.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły wydarzeń, imprez i koncertów, które złożą się na wielką studencką imprezę pn. Kulturalia 2016. Kulminacją  Festiwalu Kultury Studenckiej będą 3-dniowe koncerty plenerowe na miasteczku Akademickim UR przy ul. Cichej, poprzedzone barwnym korowodem.

Kulturalia to nie tylko koncerty finałowe, ale przede wszystkim dwa tygodnie wydarzeń sportowych i kulturalnych organizowanych przez społeczność akademicką Uniwersytetu Rzeszowskiego, które potrwają od 9 do 21 maja. Łącznie będzie to blisko 20 wydarzeń towarzyszących i 3 dni koncertowe, podczas których wystąpi 21 artystów.

Inauguracja Podkarpackiego Festiwalu Studenckiego pn. „Kulturalia 2016” odbędzie się 9 maja, kiedy to ruszą II Igrzyska Akademickie. W trakcie igrzysk studenci będą zmagać się w wielu szalonych konkurencjach i walczyć o miano najlepszej drużyny w takich konkurencjach jak, m.in.: bieg w workach, Beer Pong czy jedzenie banana na czas.

Ważnym wydarzeniem kulturalnym będzie multimedialna wystawa prac artysty z najwyższej półki - Zdzisława Beksińskiego, która odbędzie się w dniach od 9 do 18 maja na Wydziale Sztuki UR. Na wystawę złożą się m.in. fotografie, grafiki komputerowe, fotomontaż komputerowy, wykład biograficzny artysty czy prezentacja niektórych prac w „wirtualnej przestrzeni”.

Nie tylko sportem i kulturą student żyje. Podczas Festiwalu będzie można również podszkolić się na warsztatach. Studenci chętni zdobyć wiedzę na temat sztuki aktorskiej będą mieli okazję spotkać się podczas warsztatów aktorskich z Kamilem Dobrowolskim (aktorem teatru Maska), który zapozna uczestników ze specyfiką zawodu aktora. Tych studentów, których ciekawi fotografia krajobrazowa, z pewnością zainteresują warsztaty fotograficzne prowadzone przez Akademię Nikona.

Przez cały okres trwania Kulturaliów trwać będą również Dni Smakosza, czyli zniżki dla studentów w wybranych rzeszowskich barach, restauracjach i pubach. Dla tych, którzy wolą gotować sami, i to jeszcze zdrowo, zaplanowano naukę zdrowego i szybkiego gotowania z dietetykiem.

Oprócz powyższych wydarzeń w kulturaliowym programie znalazły się również: Index kulturalny w ramach Nocy Muzeów, I Otwarty Turniej CS:GO, finał konkursu na najciekawszą osobowość - Student ma Talent, wyjątkowa podróż w niewidzialny świat „Oczami niewidomych”, Finał Ligi Uniwersyteckiej PubQuiz, skoki spadochronowe, zawody kajakarskie, dzień na trampolinach, Finał Akademickiej Ligi Siatkówki Mieszanej 2016 Uniwersytet Rzeszowski oraz gra miejska The Twins.
 
Kulminacją Kulturaliów 2016 będą 3-dniowe koncerty na Miasteczku Akademickim UR przy ul. Cichej. Tradycyjnie już, koncertowy finał poprzedzi studencki korowód, który wyruszy spod budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana na rzeszowski Rynek, aby odebrać symboliczne klucze do bram miasta, a następnie skieruje się na Miasteczko Akademickie. Najciekawszym elementem korowodu ma być bitwa na kolory w ramach II Studenckiego Festiwal Kolorów ColoUR it!
 
W tym roku na juwenaliowej scenie zagrają, m.in. Voo Voo i goście z projektem Placówka 44, Luxtorpeda, Lao Che, Boys, Quebonafide, Te-Tris czy Jelonek.

Przez wszystkie trzy dni trwania koncertów, studencki klub Pod palmą zaprasza na afterparty do białego rana. Tam również, 18 maja odbędzie się specjalny, beforowy występ grupy Akcent, która zaproszona została na specjalne życzenie studentów. Koncert będzie biletowany, ale jak zapewniają organizatorzy, cena wejściówki ma być symboliczna.
 
Poniżej szczegółowa rozpiska wszystkich wydarzeń towarzyszących Kulturaliów 2016.


9.05- 21.05.2016 r.
Dni Smakosza
2 tygodnie zniżek w najbardziej popularnych rzeszowskich barach, restauracjach, pubach- podzielone na tematyczne dni.
 
9.05.2016 r.
II Igrzyska Akademickie
Kampus Akademicki na ul.Cichej
Szereg konkurencji, pojedynków, zmagań, nie tylko sportowych, które pozwolą wyłonić z braci studenckiej najlepszą drużynęREKLAMA

9.05 – 15.05.2016 r.
Wystawa „Beksiński Nieznany”
Galeria Sztuki na Wydziałe Sztuki UR

Multimedialna wystawa prac Zdzisława Beksińskiego składająca się z wystawy fotografii, grafik komputerowych, fotomontażu komputerowego, wykładu biograficznego artysty, wykładu „Rozwój techniki, a sztuki wizualne w kontekście twórczości Zdzisława Beksińskiego” oraz prezentacja wybranych obrazów w tzw. ”wirtualnej przestrzeni” poprzez okulary Oculus Rift model DK2.
 
10-12.05.2016 r.
Gotuj z Dietetykiem
Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Nauka zdrowego i szybkiego gotowania dla grupy osób zainteresowanych zdrowym żywieniem. Projekt przeprowadzony przez dietetyków.
 
13-14.05.2016r.
Warsztaty aktorskie z grupą improwizacyjną oraz Kamilem Dobrowolskim

Celem warsztatów jest zapoznanie studentów z zawodem aktora, pogłębieniu zdolności aktorskich uczestników, ich integrację, a także popularyzowanie działań artystycznych pośród społeczności akademickiej oraz rozwijanie kreatywności studentów.
 
14.05.2016 r.
Indeks Kulturalny w ramach Nocy Muzeów w Rzeszowie

Podczas Nocy Muzeów, uczestnicy będą mieć możliwość odwiedzenia najbardziej popularnych rzeszowskich instytucji za darmo, rywalizując i zbierając pieczątki do specjalnych Kulturaliowych Indeksów.
 
14-15.05.2016 r.
I Otwarty Turniej CS:GO
Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0

Turniej, podczas którego wyłonieni w kwalifikacjach najlepsi gracze będą mieli okazję zagrać w wielkim finale. Szereg różnych atrakcji zapewni widzom rozrywkę przez czas trwania turnieju. Każdy fan gier znajdzie tam coś dla siebie, a podczas konkursów będą oni mogli wygrać cenne nagrody.
 
16.05.2016 r.
Akademia Nikona Kurs fotograficzny
Budynek A0 UR
Celem kursu jest zapoznanie studentów z podstawami wykonywania fotografii krajobrazowej. Omówione zostaną kolejne etapy powstawania tego typu zdjęć: począwszy od planowania, poprzez samo fotografowanie, wskazówki dotyczące edycji materiału, do wydruku.
 
17.05.2016 r.
Finał Student ma Talent
Wydział Muzyki UR

Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorodne talenty i umiejętności.
https://www.facebook.com/events/245180389151669/?active_tab=posts
 
18.05.2016 r.
Oczyma niewidomych
Budynek A0 UR

Oczyma Niewidomych” to wyjątkowa podróż w niewidzialny świat, podczas której każdy będzie mógł wypróbować, jak radzić sobie bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi.
 
18.05.2016 r.
Finał Ligi Uniwersyteckiej PubQuiz
Klub Muzyczny Mikrofon

Finał cotygodniowych rozgrywek wiedzy w Klubie Muzycznym Mikrofon.
 
19.05.2016 r.
II Studencki Festiwal Kolorów ColoUR it!
Miasteczko Akademickie na ul.Cichej

Niezapomniany festiwal barw który jest największą atrakcją Barwnego Korowodu.
Polega na bitwie kolorów (proszki holi)
https://www.facebook.com/events/173433999713537/
 
13-14.05.2016
Skoki Spadochronowe są skierowane do wszystkich chcących przeżyć niezapomnianą przygodę. Do wyboru Skoki Tandemowe oraz Static Line.

Miejsce: Lądowisko w Laszkach koło Jarosławia
https://www.facebook.com/events/1157295594290431/

17.05.2016r
Gra miejska THE TWINS

IV edycja gry miejskiej "The Twins" tym razem przybierze formę pieszą. Trasa została wyznaczona na osiedlu Drabinianka.
Start promocji: 06.04.2016r
Miejsce: Campus Cicha UR

10, 13 maja 2016r
Finał Akademickiej Ligi Siatkówki Mieszanej 2016 Uniwersytet Rzeszowski

Turniej rozpoczął się 1 marca, bierze w nim udział 9 drużyn.
Miejsce: Hala sportowa przy ul. Ćwiklińskiej - Campus UR Zalesie

17.05.2016
Hydroaktywni

Zawody kajakarskie odbywające się w konkurencjach: dwójki kobiet, dwójki mężczyzn oraz miksty.
Miejsce: Zalew Rzeszowski - Lisia Góra
 
10.05.2016
Dzień na trampolinach

Gry zabawy i zawody organizowane we współpracy z Parkiem Trampolin Happy Jump.
Miejsce: Happy Jump


 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób - Aktualności Rzeszów

Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń w ARiMR. Delegatura CBA z Rzeszowa zatrzymała 8 osób

RZESZÓW. Po dzisiejszych zatrzymaniach kwota unijnych wyłudzeń może się zwiększyć do 20 mln złotych. ...

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta - Aktualności Rzeszów

Startują zapisy na letni wypoczynek w RDK. 1950 miejsc w 13 filiach na terenie całego miasta

RZESZÓW. Zapisy od 28 maja do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin z Rzeszowa oraz od 11 czerwca do 15 czerwca 2018 roku dla rodzin spoza ...

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Lwowskiej. Występują duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Przypomnijmy, że zadaniem wykonawcy jest wymiana powierzchni asfaltowej oraz regulacja włazów studzienek na odcinku o...

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja  - Aktualności Rzeszów

Zmiany w regulaminie odbioru śmieci w Rzeszowie. Będzie dodatkowa frakcja

RZESZÓW. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, Rzeszów był niejako zobowiązany nowe przepisy przyjąć. ...

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE - Aktualności Rzeszów

„Walczymy, aby ludzie płacili mniej”- Tadeusz Ferenc rzuca rękawice PGE

RZESZÓW. Prezydent mocno sprzeciwia się nie tylko cenom za odpady, ale również i za energie elektryczną. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy: