Reklama

Aktualności

Szukasz ciekawych studiów? Sprawdź nowości w WSPiA!

Dodano: 10.09.2018

Szukasz ciekawych studiów? Sprawdź nowości w WSPiA! - art. sposn.
Ochrona informacji, Cyberbezpieczeństwo, Kryminalistyka i kryminologia, E-administracja oraz Zarządzanie finansami to pięć nowych specjalności, które w tym roku kandydatom na studia proponuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Specjalności powstały w reakcji na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z danej dziedziny oraz w odpowiedzi na propozycje zgłaszane przez kandydatów.

II tura rekrutacji w WSPiA trwa do 29 września!!!

 
Wybierając kierunek studiów, warto już na początku zastanowić się, w jakiej dziedzinie danej nauki chcemy się specjalizować. W wyborze naszej drogi mogą pomóc specjalności oferowane na danym kierunku studiów. Dzięki temu oprócz wiedzy ogólnej z zakresu administracji, bezpieczeństwa wewnętrznego, prawa czy zarządzania możemy poznać zagadnienia związane z konkretnymi, interesującymi nas tematami.
 
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku istnienia, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości innych publicznych i niepublicznych uczelni, tworzyła mniej, ale dobrych kierunków studiów, stawiając na jakość, a nie ilość. Tworząc kierunek studiów, WSPiA rozwija go tak, aby był mocny, z tradycjami oraz co najmniej z uprawnieniami magisterskimi. Swoje kierunki Uczelnia wzmacnia m.in. różnymi i ciekawymi specjalnościami.
 
Na każdym z kierunków studiów znajdziesz od kilku do kilkunastu specjalności odpowiadających potrzebom rynku pracy, zainteresowaniom studentów i kandydatów na studia. W tym roku w naszej ofercie pojawia się kilka nowości, które są przyszłościowe z punktu widzenia pracodawcy i pracownika.
 
Wśród nowości na kierunku ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE pojawiły się dwie specjalności. Są to „Ochrona informacji” oraz „E-administracja”.
 
Specjalność „Ochrona informacji” skierowana jest do osób chcących pracować jako m.in. Inspektor Ochrony Danych, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Audytor oraz osoba zajmująca się problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych. Jest to odpowiedź na zmiany, jakie wprowadzono w ramach tzw. RODO i ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Absolwenci studiów z zakresu „Ochrony informacji” mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji rządowej i samorządowej, w przemyśle, bankowości, ubezpieczeniach, komunikacji elektronicznej i wielu innych branżach.
 
Druga nowość na kierunku „administracja” to specjalność „E-adminstracja”. Jest ona związana z funkcjonowaniem administracji publicznej w Polsce. Przeznaczona jest dla osób planujących podjęcie zatrudnienia lub już zatrudnionych w strukturach administracji publicznej, a więc zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej. Studiując na tej specjalności zyskasz umiejętności niezbędne do organizowania i wspomagania procesów zarządzania (m.in. w sferze usług publicznych, polityki regionalnej czy przedsiębiorczości komunalnej).
 
Na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” WSPiA w tym roku również proponuje dwie nowe specjalności. Są to „Cyberbezpieczeństwo” oraz „Kryminalistyka i kryminologia”.
 
Specjalność „Cyberbezpieczeństwo” przygotuje Cię do samodzielnej pracy na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem systemów bezpieczeństwa informacji oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych. Dzięki tym studiom będziesz umieć m.in. wskazać na zagrożenia w cyberprzestrzeni, poznasz sposoby ich wykrywania i przeciwdziałania im, jak również będziesz znał obowiązujące w Polsce i UE przepisy prawa dotyczącego cyberbezpieczeństwa, w tym odnoszące się do pozyskiwania i przekazywania informacji. Posiadając wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa znajdziesz pracę m.in. w organach administracji publicznej, w służbach mundurowych, w szczególności w Policji oraz w sektorze gospodarczym, gdzie ochrona przed cyberatakami jest jednym z warunków funkcjonowania podmiotów gospodarczych.
 
Jedną z ciekawszych specjalności jest „Kryminalistyka i kryminologia”. Ma ona charakter interdycysplinarny i umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych, dających niezbędne przygotowanie do pracy w służbach ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego (np. w: Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym czy Służbie Więziennej). Studia na tej specjalności pozwolą Ci zrozumieć i profesjonalnie reagować na zjawiska zachodzące w społeczeństwie. Będziesz przygotowany teoretycznie i praktycznie do problematyki analizy śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz ich zabezpieczania. Dzięki połączeniu wiedzy z zakresu kryminalistyki, kryminologii, wiktymologii, a także nauk społecznych uzyskasz teoretyczną i praktyczną wiedzę o przyczynach przestępczości, jej przejawach, a także innych patologiach społecznych. W WSPiA będzie uczył się pod okiem fachowców – praktyków w doskonale wyposażonym Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sadowej.
 
Ostatnia nowość to specjalność „Zarządzanie finansami”, którą mogą wybrać studenci kierunku „ZARZADZANIE”.
 
Te studia dadzą Ci wiedzę pozwalającą podejmować decyzje związane z szeroko pojętym rynkiem finansowym m.in. inwestowaniem oraz pozyskiwaniem kapitału. Poznasz także zagadnienia dotyczące funkcjonowania rynków finansowych, banków i przedsiębiorstw, strategii finansowo-ekonomicznej, prowadzenia analiz finansowych, a także prawa finansowego. Absolwenci tej specjalności będą mogli pracować m.in. w przedsiębiorstwach, jednostkach sektora publicznego (np. urzędach skarbowych, urzędach wojewódzkich itp.) oraz instytucjach finansowych (np. bankach, biurach rachunkowych, działach księgowo-finansowych). Zdobyte umiejętności pozwolą także na wykonywanie obowiązków doradców finansowych oraz pracę na stanowiskach analitycznych i kierowniczych.
 
Oprócz nowości w ofercie WSPiA znajdziesz także sprawdzone i prowadzone od lat kierunki i specjalności. Uczelnia oferuje Ci studia na czterech różnych kierunkach:
„ADMINISTRACJA”
„ZARZĄDZANIE”
„BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”
„PRAWO”
 
II tura rekrutacji zakończy się 29 września 2018 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia www.wspia.eu/dla-kandydata/oferta-edukacyjna.
Źródło: Art. sponsorowany

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Podczas Kongresu 590 podpisano list intencyjny w sprawie budowy lokomotywy wodorowej

RZESZÓW. „Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli zaprezentować efekt pracy naszych podmiotów” – powiedział Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo. ...

Dodano: 16.11.2018 | Komentarze: 0

Spalarnia PGE działa na pełnych obrotach. Ceny za odpady wciąż nieustalone

RZESZÓW. Ratusz wciąż nie dogadał się PGE odnośnie ceny za dostarczone odpady. ...

Dodano: 16.11.2018 | Komentarze: 1

Objazdy na al. Wyzwolenia dłużej niż zakładano

RZESZÓW. Objazdy potrwają do 26 listopada.  ...

Dodano: 16.11.2018 | Komentarze: 0

Uczestnicy nielegalnych wyścigów na Dworzysku sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy

RZESZÓW. W środę po południu osoby uczestniczące w tym zdarzeniu zgłosiły się do rzeszowskiej komendy. ...

Dodano: 16.11.2018 | Komentarze: 0

ZTM uruchamia nową linię. Dodatkowo zmianie ulega rozkład jazdy linii 16

RZESZÓW. Kolejna zmiana dotyczy uruchomienia nowej linia nr 58 kursującej od ul. Mikołajczyka w Rzeszowie do przystanku Hermanowa Czerwonki. ...

Dodano: 16.11.2018 | Komentarze: 0

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem