Aktualności

Za darmo i zaocznie? Atrakcyjne kierunki? Teraz to możliwe!

Dodano: 31.08.2015

art. sposn. | Za darmo i zaocznie? Atrakcyjne kierunki? Teraz to możliwe!
Rozmowa z Arturem Podsiadłym, Dyrektorem Centrum Nauki i Biznesu Żak w Rzeszowie
 
Jesteście największą Szkołą Policealną na Podkarpaciu i ciągle się rozwijacie czy to oznacza, że niż demograficzny Was ominął?
Żak w Rzeszowie powstał w 2004 roku i w tym czasie udało nam się mocno odznaczyć na edukacyjnej mapie Rzeszowa i właściwie całego województwa Podkarpackiego. Nasza pozycja oparta jest na jakości kształcenia jaką oferujemy, różnorodnych a dostosowanych do potrzeb rynku pracy kierunkach, szerokiego grona odbiorców naszych usług i oczywiście o naukę za darmo, co zawsze ułatwia ostateczny wybór naszej szkoły.
Nauka za darmo? Tu musi być jakiś haczyk…
Nic z tych rzeczy. Nasza szkoła policealna i liceum ogólnokształcące dla dorosłych posiada uprawnienia szkoły publicznej i jest finansowana na podobnych zasadach jak szkoły państwowe. Jeśli mówimy o nauce za darmo, to gwarantujemy brak opłat przez cały okres umowy, Słuchacz dostaje od nas taką gwarancję również w formie pisemnej. To jeszcze jedno co wyróżnia nas na rynku, jasne, przejrzyste zasady, brak ukrytych lepiej lub gorzej opłat czy wymyślanych z kosmosu kar.
 
Co oznaczają uprawnienia szkoły publicznej?
Jesteśmy nadzorowani przez Kuratorium Oświaty i Ministerstwo Edukacji Narodowej pod względem jakości kształcenia i organizacji przebiegu nauczania. Z tego powodu legitymacje które wystawiamy, świadectwa które wydajemy i zaświadczenia które wypisujemy, wystawiamy na drukach państwowych.
 
Kto w takim razie zapisuję się do Waszej Szkoły?
Słuchaczy Żaka, można umownie podzielić na trzy grupy. Pierwszą stanowią osoby świeżo po szkole średniej, zdobywają u nas kierunkowe wykształcenie po liceum lub przekierunkowują się po uprzednim ukończeniu technikum, wybierając wówczas już bardziej świadomie kierunek, który w przyszłości zagwarantuje pracę.
Drugą, nie mniejszą, a najdynamiczniej rozrastającą się grupę, stanowią studenci. Są to osoby, które wiedzą, że umiejętności i wykształcenie, które uda im się uzyskać w trakcie studiów będą miały bezpośredni wpływ na ich przyszłą pracę zawodową. Uczą się u nas studenci studiów stacjonarnych i zaocznych, kończą kierunki zbliżone z tym co studiują na uczelniach lub nierzadko zupełnie odmienne.
Trzecią z tych umownych grup, tworzą osoby które wracają do szkoły po przerwie, czasem i kilkunastoletniej. Przyczyny są różne: chęć rozwoju czy przekwalifikowania się zawodowego spowodowane wymagającym rynkiem pracy, czasem chęć przebywania pomiędzy ludźmi.
 
A jeśli ktoś pracuje, jest możliwość pogodzenia nauki u Was z pracą?
Oczywiście! Poza technikiem masażystą (nauka popołudniami od wtorku do czwartku) wszystkie kierunki prowadzimy w formie zaocznej. Zjazdy odbywają się co 2 tygodnie, wyłącznie w soboty i niedziele.
 
Jak wygląda rekrutacja do Żaka?
Rekrutujemy 2 razy do roku, szkołę można rozpocząć w lutym lub we wrześniu (początek zajęć w roku szkolnym 2015/2016, 26go września 2015). Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Do zapisu do szkoły policealnej wymagamy świadectwa szkoły średniej, matura może być zdana znakomicie, przeciętnie lub wcale, my po prostu o nią nie pytamy. Dodatkowo, dla ułatwienia zapisu, od pewnego czasu prowadzimy internetową rezerwację miejsca, wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy z naszej strony internetowej: www.zak.edu.pl/formularz .
 
Co ciekawego znajdziemy w Państwa ofercie?
Od kilku lat stawiamy na kierunki, które pozwalają łączyć pracę zawodową z pasją i zainteresowaniami. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszy się kosmetyka, fryzjerstwo, masaż, florystyka, instruktor fitness czy dekorator wnętrz. W tegorocznej ofercie pojawiło się trochę nowości. Jako pierwsi w województwie uruchamiamy kierunki artystyczno- kulturalne: animator kultury i bibliotekarz, dające oczywiście pełne uprawnienia do wykonywania zawodu.
Do skorzystania z oferty Żaka (http://rzeszow.zak.edu.pl/2015/08/19/pierwsze-zajecia-juz-za-miesiac/ ) zachęcam wszystkie osoby, bez względu na dotychczas uzyskane wykształcenie. Dajemy możliwość rozwoju, bez ponoszenia kosztów za naukę, wystarczą chęci i samo motywacja.
Do zobaczenia w Żaku!
 
Centrum Nauki i Biznesu ŻAK
Rzeszów, Sobieskiego 2d
Tel.: 17 850 19 44
www.rzeszow.zak.edu.pl
 
 
Art.promocyjny

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Przebudowa Plazy na finiszu. Nowi najemcy, szklane schody, więcej przestrzeni i zieleni

RZESZÓW.  Na klientów Centrum czekają przede wszystkim nowi najemcy, ale także na nowo zaaranżowane pasaże handlowe, nowoczesne szklane schody i oświetlenie....

Dodano: 23.06.2017 | Komentarze: 0

Jeden wykonawca chętny przebudować dworzec podmiejski

RZESZÓW. Prace oszacowano na prawie 20 000 000 zł. Do przetargu zgłosiło się Konsorcjum Firm – jako lider ML System z Zaczernia oraz jako partner Asseco Data Systems z Gdyni....

Dodano: 23.06.2017 | Komentarze: 0

Od 1 lipca zmiana rozkładów jazdy. Będą dwie nowe linie, jedną zlikwidują

RZESZÓW. Od pierwszego lipca 2017 r. ZTM wprowadza zmiany w rozkładach jazdy. Będą również dwie nowe linie, a jedna zostanie zlikwidowana....

Dodano: 23.06.2017 | Komentarze: 0

Kolejna duża inwestycja drogowa na Podkarpaciu. Rusza remont odcinka Tylawa-Daliowa

RZESZÓW. Wczoraj podpisana została w tej sprawie umowa. Zgodnie z szacunkami, inwestycja będzie realizowana prawdopodobnie do wiosny 2018 r....

Dodano: 23.06.2017 | Komentarze: 0

Adopcja nie gryzie. Fundacja Felineus zaprasza do udziału w akcji

RZESZÓW. Trwa fotograficzny projekt mający na celu promocję adopcji bezdomnych zwierząt....

Dodano: 23.06.2017 | Komentarze: 0

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: