Informator Atrakcje Rzeszowa

OGRÓD POLISENSORYCZNY

OGRÓD POLISENSORYCZNY
HISTORIA

Ogród polisensoryczny to niedawno utworzony obiekt, który powstał przy siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce na początku czerwca 2014. Ten ciekawy plac udało się przygotować dzięki ścisłej współpracy placówki edukacyjnej z Fundacją Rosa, Urzędem Miasta Rzeszowa oraz kilkoma sponsorami. Poza tym, że jest to kolejna atrakcja rozwijającej się stolicy innowacji, ogród ma przede wszystkim pełnić rolę terapeutyczną. Inwestycja kosztowała około 60 tys. zł.

ATRAKCJE

Obiekt zajmuje powierzchnię dokładnie pięciu arów. Na tym terenie zasadzono bujną, kolorową roślinność i zamontowano schludne ławeczki. Dodatkowo wydzielono też drobne alejki, którymi można się przechadzać i podziwiać krajobraz ogrodu. Poza standardowym wyposażeniem, na obszarze placu znajduje się także sporo specjalnych urządzeń, które są przystosowane do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych umysłowo. Poprzez precyzyjne zagospodarowanie ogrodu polisensorycznego możliwe jest stymulowanie wszystkich zmysłów – dotyku, węchu, słuchu, wzroku a nawet smaku. Uczniowie mogą nie tylko przechadzać się parkiem, ale także zapoznać się z rozmaitymi odmianami roślin. Dodatkowo nauczą się jak je pielęgnować. Walory wizualne i użytkowe podnoszą barwne luksfery, budki dla ptaków oraz huśtawka.

Autor zdjęć: Emilia Pająk.
 
 
 
OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: