Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA
HISTORIA

Podziemna Trasa Turystyczna powstawała na przestrzeni wielu lat intensywnych prac mieszkańców dawnego Rzeszowa. Tajemniczo prezentujące się korytarze stanowiły początkowo lokale sklepowe i magazynowe, w których kwitł handel. W okresie wojennym z kolei miejsce to stało się dla rzeszowian głównym obiektem schronienia. Dziś jest to jedna z największych i najciekawszych atrakcji stolicy Podkarpacia. Odrestaurowana, pełna historycznych eksponatów oraz estetycznie oświetlona stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania Rzeszowa.

ATRAKCJE

Podziemna Trasa Turystyczna ciągnie się pod lokalnym Rynkiem oraz zabytkowymi kamienicami. Całkowita długość ścieżek wynosi 369 metrów. Łącznie wydzielono 15 korytarzy oraz 25 piwnic. Obiekt posiada m.in. interesujące repliki rycerskich zbroi, zbiór ceramicznych naczyń i zabawek oraz broń palną. Przejście trasą odbywa się grupowo z przewodnikiem. Wejście od strony ul. Słowackiego, przy Ratuszu.

GODZINY ZWIEDZANIA

W sezonie zimowym (od 1 X do 30 IV) trasa otwarta jest od wtorku do piątku w godzinach 10 – 18. W weekendy oraz święta w godz. 11 – 17. Kasa czynna jest w poniedziałki w godz. 9 – 15 oraz w godzinach otwarcia Kasy.
 
 
Autor zdjęć: Bogdan Szczupaj
 
 
 
PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy: