Reklama

Aktualności

Chemia profesjonalna, czyli środki do zadań specjalnych

Dodano: 22.09.2019

Chemia profesjonalna, czyli środki do zadań specjalnych - art. sposn.
Chemia profesjonalna, czyli taka przeznaczona do czyszczenia przestrzeni publicznych i hal przemysłowych, charakteryzuje się wysoką skutecznością, dużą siłą działania oraz specjalistycznym przeznaczeniem. Profesjonalne środki czyszczące pozwalają na efektywniejsze sprzątanie i dużą oszczędność czasu. Czy warto sięgnąć po chemię profesjonalną zamiast gospodarczej? Jakie jest przeznaczenie profesjonalnych środków czyszczących?
 

Czym charakteryzuje się chemia profesjonalna?

 

Profesjonalne środki czyszczące znacząco różnią się od chemii gospodarczej, czyli tej, po którą najczęściej sięgamy do sprzątania domu.

Pierwszą znaczącą różnicą jest siła działania takich środków. Dzięki użyciu innych, lepszych i silniejszych substancji czynnych sprzątanie jest bardziej efektywne i mniej czasochłonne. Wybór chemii profesjonalnej pozwala więc nie tylko na zwiększenie skuteczności działań, ale też zmniejszenie nakładu pracy i czasu, jaki trzeba na nią przeznaczyć. Z tego względu jest też wybierana przez profesjonalne firmy sprzątające, które chcą zoptymalizować swoje działania.

Ważna jest również kwestia ekonomiczności użycia profesjonalnych środków czystości. Chemia profesjonalna charakteryzuje się bowiem dużym stężeniem substancji czynnej. Kupujemy zatem zazwyczaj bardzo skoncentrowane środki, które należy odpowiednio rozcieńczać wodą. Dzięki temu możliwe jest zdecydowane zmniejszenie ilości używanych środków i wynikające z tego oszczędności.

Ponadto, chemia profesjonalna musi spełniać bardzo wysokie wymogi. Przeznaczona do czyszczenia miejsc użytku publicznego musi odpowiadać na wymagania stawiane przez inspektoratu sanitarnego. W związku z tym w skład produktów profesjonalnych wchodzą naprawdę silne i skuteczne substancje, które pozwalają na pozbycie się ciężkich zabrudzeń, a także bakterii, pleśni i grzybów. Użycie odpowiednich środków chemii profesjonalnej pozwala również na odpowiednie zapobieganie powstawaniu takich zabrudzeń.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule "Profesjonalne środki czystości - poznaj ich 5 największych zalet".
 

Przeznaczenie profesjonalnych środków czyszczących

 

Ważną cechą odróżniającą chemię profesjonalną od tej gospodarczej, do użytku domowego, jest jej specjalizacja. Profesjonalne środki czystości posiadają bardzo specyficzne, dokładnie określone przeznaczenie, dzięki czemu mogą pochwalić się wyjątkowo skutecznym działaniem. Przykładem mogą być środki przeznaczone specjalnie do tłustych zabrudzeń, pleśni i grzybów w fugach czy powierzchni drewnianych zapobiegających kurzeniu się.

Chemia gospodarcza jest zazwyczaj o wiele bardziej uniwersalna, ale przez to również mniej skuteczna. Wiele profesjonalnych produktów, przeznaczonych do konkretnych zadań specjalnych, znaleźć można na stronie clinex.com.pl. Clinex jest profesjonalną marką z dużym doświadczeniem na rynku, która oferuje bardzo skuteczne i całkowicie bezpieczne środki czyszczące. Opracowane przez profesjonalistów połączenia substancji aktywnych pozwalają na efektywne i bardzo dokładne czyszczenie różnych powierzchni.

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie. ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku na ul. Kopisto. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sławomir W. odmawia wyjaśnień. ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje
Reklama

Wasze opinie

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem