Dodano: 17.11.2016 r.
Leasing samochodu: na czym to polega?
Leasing to specyficzna forma opłacania pojazdu. skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców. Jej definicję znaleźć można w kodeksie cywilnym, jednak na pierwszy rzut oka wydaje się ona być niezrozumiała na osób nieobeznanych w prawie.
Na czym zatem polega leasing w praktyce? Pod kątem formalnym, wygląda to tak, że klient kieruje swoje kroki do wybranego salonu samochodowego, decyduje się na konkretny model, a następnie podpisuje umowę leasingu. Na mocy tejże umowy, leasingodawca udostępnia leasingobiorcy pojazd, a w zamian dostaje określone opłaty. Opłaty te nazywane są ratami kredytowymi.
Kto szczególnie powinien zainteresować się ofertą leasingu?
Leasing samochodu (tutaj więcej na temat leasingu aut używanych) to świetna okazja dla małych i średnich firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku. Firmy leasingowe właśnie pod takie działalności, wyposażają swoje floty w samochody nie tylko osobowe, ale również specjalistyczne i użytkowe, bez których nie sposób prowadzić wielu działalności.
Leasing czy kredyt na samochód?
Małe, dopiero co powstałe przedsiębiorstwa, zwykle korzystają z usług firm leasingowych, zamiast brać kredyty. Jest tak przede wszystkim dlatego, że banki niechętnie udzielają kredytów nowo powstałym firmom. Leasing dla nowych firm ma też tę zaletę, że pod koniec umowy, wcale nie jesteśmy zobowiązani do wykupienia samochodu. Możemy zamiast tego wziąć w leasing nowy model. Gdzie zatem leży różnica? We własności. Auto wzięte na kredyt jest bowiem własnością kupującego, natomiast auto w leasingu, przez cały okres trwania umowy, należy do leasingodawcy.
Co jeszcze zyskuje firma decydując się na leasing?
Każda firma, która podpisała umowę leasingu, może odliczyć VAT. Warunek jest jednak taki, że musi korzystać z niego tylko na potrzeby działalności gospodarczej. Oprócz tego, firma zyskuje czas. Jest bowiem odciążona z konieczności załatwiania różnych spraw w urzędach. Bierze to na siebie leasingodawca, tak samo jak i zakup odpowiedniego modelu od dealera, ubezpieczenie oraz zarejestrowanie samochodu. Z pojazdu będziemy mogli także korzystać szybciej, niż w przypadku starania się o kredyt. Nie ma bowiem konieczności badania zdolności kredytowej.
Który leasing wybrać?
Pamiętajmy, że firmy oferują kilka rodzajów leasingów. Są to: leasing finansowy, operacyjny, konsumencki oraz leasing samochodów używanych. Zanim się na któryś zdecydujemy, porównajmy je między sobą.
Artykuł poleca ALPINA Leasing
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Obecnie na świecie ludzie posługują się ponad 6 tysiącami różnych języków. Jednak od zarania dziejów ludzie zdawali sobie sprawę z konieczności stworzenia jednego, uniwersalnego j...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za prowadzenia działalności gospodarczej lub specjalnych działów produkcji rolnej opodatkowanej podatkiem liniowym i do 20 stycznia 2018 roku złożyłeś pisemne...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Przy wyborze każdego roweru, także damskiego, obowiązują w zasadzie takie same zasady. Trzeba sprawdzić, jaki rozmiar ramy jest dla nas odpowiedni, i zdecydować, do czego tak naprawdę potrzebujemy row...
Dodano: 09.03.2019 | Komentarze: 0
Potrzeba pozyskania dodatkowych finansów rodzi konieczność zastanowienia się jak to zrobić i z jakiego źródła najlepiej zaczerpnąć....
Dodano: 06.03.2019 | Komentarze: 0
Reklama
|