Reklama

Aktualności

Esperal Rzeszów – gdzie wszyć Esperal w Rzeszowie?

Dodano: 28.11.2019 r.

Esperal Rzeszów – gdzie wszyć Esperal w Rzeszowie? - art. sposn.
Esperal to substancja, która ciągle wzbudza wiele kontrowersji nie tylko w świecie medycznym, ale i wśród potencjalnych jej użytkowników. Wiele nieprzychylnych opinii słyszy się na temat jej działania, które ma na celu odstraszenie nałogowca od sięgania po alkohol. Mimo wszystko Esperal stosowany w formie wszywki alkoholowej cieszy się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, skoro rzeczywiście w połączeniu z innymi elementami kompleksowej terapii alkoholizmu, charakteryzuje wysoką skutecznością. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o tym związku chemicznym. Zatem jak działa wszywka i gdzie bezpiecznie wszyć Esperal w Rzeszowie?

Zanim pacjent zdecyduje się na wykonanie zabiegu, warto zastanowić się, dlaczego coraz więcej osób wszywa Esperal w Rzeszowie. Jego popularność wzrasta bowiem wraz z sukcesami odnoszonymi przez byłych nałogowców na drodze do trzeźwości. Działanie Esperalu odbywa się na zasadzie niezwykle prostej blokady. Dlatego też jest on dostępny niemal dla każdego.

Substancja ta skutecznie utrudnia proces metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie. Blokuje wydzielanie i działanie enzymu znanego pod nazwą dehydrogenaza aldehydowa, który pozbywa się z organizmu toksyn poalkoholowych. W procesie rozkładu alkoholu powstaje bowiem szkodliwa substancja – aldehyd octowy. Gdy alkoholik poddaje się kuracji za pomocą wszywki alkoholowej, jego organizm nie ma warunków, aby szybko i skutecznie pozbyć się jej z krwiobiegu. W związku z tym dochodzi do kumulacji toksyny i wystąpienia szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, które przypominają zwielokrotnione objawy ostrego zatrucia alkoholowego.
 

Objawy zatrucia alkoholowegoDisulfiram, czyli Esperal jest całkowicie neutralny dla organizmu trzeźwego człowieka. Jeśli pacjent, który zdecydował się na zabieg, prowadzi tryb życia zgodny z zaleceniami lekarskimi, nawet nie zorientuje się, że w jego ciele została zaszyta tabletka. Jedyną oznaką terapii będzie blizna w miejscu, gdzie znajduje się wszywka alkoholowa.

Wszystko zmienia się diametralnie w momencie sięgnięcia nawet po niewielką ilość alkoholu. Dla osoby uzależnionej każda dawka substancji odurzającej może być zgubna i niebezpieczna. Dla kogoś, kto pod skórą nosi tabletkę z Esperalem, zagrożenie jest jeszcze większe. Dzieje się tak, ponieważ substancja czynna wszywki nie tylko sprzyja wystąpieniu nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego, a wręcz je wzmaga. Po spożyciu alkoholu występują najczęściej takie objawy jak: drżenie rąk, mięśni, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, objawy ze strony układu nerwowego oraz układu krążenia, włącznie z zaburzeniami pracy serca. Gdy będą się one utrzymywały zbyt długo, mogą doprowadzić do powstania choroby przewlekłej, a nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu. W skrajnych przypadkach u pacjenta wystąpić może padaczka alkoholowa prowadząca do utraty przytomności i stanu zagrożenia życia. Dlatego też osoba posiadająca pod skórą wszywkę alkoholową nie powinna spożywać ani kropli alkoholu.
 

Esperal w Rzeszowie – przebieg i koszt zabieguNiezwykle istotne jest surowe przestrzeganie zaleceń lekarskich dotyczących postępowania terapeutycznego w przypadku zastosowania wszywki alkoholowej. Wszycie Esperalu w Rzeszowie jest działaniem stosunkowo łatwym, szybka jest również rekonwalescencja po zabiegu. Co więcej, sam zabieg jest małoinwazyjny, więc bezpieczny dla pacjenta.

Odbywa się on najczęściej w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut, podczas których pacjent jest przytomny i całkowicie świadomy wszelkich podejmowanych działań. Zabieg przeprowadza lekarz specjalista – chirurg w specjalnie przygotowanej do tego celu sali operacyjnej lub zabiegowej. Wszywka alkoholowa umieszczana jest kilka centymetrów pod skórą pacjenta, w okolicy mięśniowej. Tabletka z Esperalem wszywana jest zwykle w okolicach łopatki, obojczyka lub pośladka. Taka lokalizacja wszywki zapewnia pacjentowi komfort i pełną dyskrecję. O terapii, którą stosuje, dowiedzą się zatem tylko te osoby, którym sam o niej powie.

Koszt wykonania zabiegu waha się w przedziale kilkuset złotych. Zależy on przede wszystkim od dawki substancji czynnej, jaką należy wszczepić pacjentowi. Dawka ta oraz inne szczegóły zabiegu ustalane są indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej. Odbywa się ona zwykle w czasie pierwszego spotkania pacjenta ze specjalistami palcówki medycznej. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, na podstawie którego określa oczekiwania i potrzeby pacjenta. Ustalana dawka Esperalu zależy od indywidualnych predyspozycji i czynników osobowych, między innymi wieku, wagi, sylwetki czy nawet stopnia uzależnienia pacjenta.


Ryzyko


Ponieważ zabieg wiąże się z niewielką ingerencją w ciało pacjenta, praktycznie nie występują po nim powikłania. Osoby, którym wszyto Esperal, najczęściej skarżą się jedynie na dyskomfort w miejscu implantacji, związany z procesem gojenia się rany i powstawania blizny. Jest to odczucie naturalne, które znika samoczynnie po kilku dniach. Niewielka liczba pacjentów określa je jako ból, który możliwy jest do uśmierzenia za pomocą doustnych środków przeciwbólowych.

Skorzystać z zabiegu wszycia Esperalu nie mogą te osoby, które uczulone są na substancję czynną tabletki, cierpią na choroby układu krążenia czy pozostają pod wpływem alkoholu. Aby ograniczyć ryzyko i rozwiać wszelkie wątpliwości, lekarz przeprowadza z potencjalnym pacjentem szczegółowy i obszerny wywiad. Tuż przed wykonaniem zabiegu wykonywany jest również pomiar trzeźwości. Aby zabieg się powiódł, pacjent musi pozostawać trzeźwy przynajmniej przez okres doby przed zabiegiem.

Skutki uboczne zastosowania wszywki alkoholowej związane są bezpośrednio z niestosowaniem się pacjentów do zaleceń lekarskich. Najczęściej występują po spożyciu przez nich alkoholu. Mają postać opisanych wyżej dolegliwości przypominających zatrucie alkoholowe.
 

Esperal Rzeszów – specjalistyczna placówka


Esperal w Rzeszowie warto zaimplementować w specjalistycznej placówce. Przy jej wyborze należy się kierować kilkoma zasadami, które zagwarantują bezpieczeństwo i profesjonalny przebieg zabiegu. Dzięki temu pacjent uniknie powikłań, a jedyne objawy niepożądane po implantacji Esperalu ujawnią się po jego bezpośrednim kontakcie z alkoholem.

Profesjonalne zaszycie alkoholowe w Rzeszowie można wykonać w Centrum Medycznym Galmedic. Wykwalifikowana kadra i gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt sprzyjają komfortowi pacjenta. Personel medyczny zapewnia dyskrecję oraz indywidualne podejście do każdego uzależnionego, który chce podjąć walkę z alkoholizmem. Tuż po zabiegu pacjent może opuścić Centrum Medyczne, konieczny jest jednak jego powrót do specjalisty po kilku dniach w celu usunięcia szwów.

Wszywka alkoholowa w Rzeszowie to okazja do podjęcia świadomej decyzji o rozpoczęciu walki z nałogiem. Dzięki specjalistom pracującym w Centrum Medycznym Galmedic pacjenci objęci są kompleksową opieką. Należy bowiem pamiętać, że sama wszywka alkoholowa nie prowadzi do uzdrowienia z nałogu. Jest jedynie elementem wszechstronnej terapii i współpracy wielu specjalistów. Aby osiągnąć sukces, pacjent powinien skorzystać ponadto z detoksu alkoholowego i psychoterapii. Centrum Medyczne Galmedic w Rzeszowie przeprowadza pacjenta przez wszystkie z nich.

Więcej o zabiegu wszycia Esperalu dowiesz się na stronie: https://rzeszow.galmedic.pl/uslugi/esperal/

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

24.11.2020 09:26:40

~prazykwantel sprzedam prazykwa

24.11.2020 07:59:41

~prazykwantel sprzedam prazykwa

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu „100 obwodnic”....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańców województwa.  ...

Dodano: 21.01.2021 | Komentarze: 0

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje
Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem