Reklama

Aktualności

Jak samodzielnie wyczyścić BIK?

Dodano: 27.11.2019 r.

Jak samodzielnie wyczyścić BIK? - art. sposn.
Biuro Informacji Kredytowej zajmuje się przechowywaniem danych o kredytach oraz długach. To tam banki lub inne instytucje mogą sprawdzić naszą wiarygodność. Czy można usunąć te informacje? Jak samodzielnie wyczyścić BIK? Zobacz!
 
BIK – co to takiego?
 
BIK to Biuro Informacji Kredytowej. Ma ono za zadanie przechowywać i przekazywać uprawnionym podmiotom dane konsumentów. Zawarte tam informacje pokazują historię finansową konkretnej osoby, zdarza się, że łącznie z debetami. Na podstawie tego może być udzielona nam kolejna pożyczka, albo wręcz przeciwnie, nie uzyskamy wsparcia pieniężnego. BIK współpracuje z wieloma instytucjami, od dużych banków, po niewielkie firmy udzielające, tak zwanych „chwilówek”.
 
Historia finansowa na bieżąco jest aktualizowana. Więc w przypadku zalegania z płatnością, czy opóźnieniami wszystko zostanie odnotowane. My możemy sami to kontrolować. Jak? Zarejestruj się na oficjalnej stronie Biura Informacji Kredytowej. Po weryfikacji uzyskasz dostęp online do zgromadzonych tam danych.
 
Biuro Informacji Kredytowej – jak działa?
 
Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób informacje o naszych kredytach i długach trafiają do BIK. To proste, są udostępniane przez instytucje finansowe. Nie każdy tam trafi, ponieważ trzeba spełnić pewne warunki.
 
W sytuacji spłacenia w terminie całego zobowiązania masz prawo podpisać dokumenty, dzięki którym informacje o uregulowanych długach zostaną zachowane. Dlaczego warto to zrobić? Potem dużo prościej jest otrzymać pozytywną odpowiedź z banku lub z innej firmy w razie składania wniosku o pomoc w postaci pożyczki gotówkowej. Co ważne można się z tej decyzji w każdej chwili wycofać.
 
Automatycznie do BIK trafiają osoby, które nie płacą rat. Chodzi tylko i wyłącznie o dłużników, u których zwlekanie z regulacją trwa powyżej 60 dni. Co istotne w tym musi minąć 30 dni od otrzymania informacji od instytucji finansowej.
 
Jak samodzielnie wyczyścić BIK?
 
BIK pozwala nam na samodzielne wyczyszczenie naszego konta w trzech różnych sytuacjach. Po pierwsze, masz możliwość cofnąć zgodę podpisaną po spłacie kredytu lub pożyczki. Ta opcja to możliwość tylko i wyłącznie dla osób, które systematycznie regulowały zobowiązania.
 
Drugi wariant pozwala na skasowanie BIK, gdy od wpisania nas minęło 5 lat. Dotyczy to klientów, którzy mieli problemy finansowe, czyli zwlekali z regulacją rat. Ostatnia alternatywa dopuszczająca samodzielne ingerowanie w BIK to dokonanie korekty. Na naszą prośbę błędne dane, czy informacje mogą zostać zmienione.
 
Biuro Informacji Kredytowej daje możliwość „czyszczenia” BIK, ale musi w tym pośredniczyć instytucja taka, jak bank lub firma, która pożyczyła nam gotówkę. I właśnie do niej należy zanieść odpowiednie dokumenty, zarówno w celu wyczyszczenia historii, jak i dokonania ewentualnej korekty.
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.splatachwilowek.pl/czy-wiesz-ze/jak-samodzielnie-wyczyscic-bik/.

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu „100 obwodnic”....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańców województwa.  ...

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje
Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem