Reklama

Aktualności

Jak sprawdzić firmy pożyczkowe?

Dodano: 09.04.2019

Jak sprawdzić firmy pożyczkowe? - art. sposn.
Ostatnie lata to gwałtowny rozwój firm pozabankowych oferujących szybkie pożyczki. Wraz z nimi pojawiły się nieuczciwe podmioty żerujące na naiwności klientów, którzy nie zdają sobie sprawy z tak niecnych czynów. W konsekwencji zmniejszyło się zaufanie do tych instytucji finansowych. Jak więc odróżnić uczciwą firmę pozabankową od tej, która chce tylko wyłudzić pieniądze?
 

Podmiot godny zaufania?
 

Może i szata nie zdobi człowieka, ale firmę pożyczkową już tak, zwłaszcza w zakresie prezentowania swojej oferty, która powinna być jak najbardziej czytelna i przejrzysta. Powinniśmy znaleźć takie informacje na stronie, żeby mieć wgląd w to, co proponuje dany podmiot. Co gorsza, czasem na stronie www nie da się odnaleźć nie tylko oferty, tabeli opłat czy wzoru umowy, ale również danych kontaktowych. W takiej sytuacji mamy praktycznie 100-procentową pewność, że coś jest nie tak i lepiej dać sobie z takim “pożyczkodawcą” spokój.


Zalety korzystania z rankingów
 

Korzystamy z internetu każdego dnia, często dla rozrywki, ale również, by dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, także tych dotyczących pożyczek. To szczególnie cenne jak potrzebujemy obiektywnej dawki wiedzy na temat pozabankowych form wsparcia. Wiele profesjonalnych serwisów pożyczkowych zapewnia dostęp do rankingów - przykładem Czerwona Skarbonka, gdzie znajdziemy czytelne zestawienie najlepszych firm z wyszczególnionymi najistotniejszymi danymi, dotyczącymi wysokości udzielonej kwoty, terminu płatności i czasu, po jakim pożyczona kwota pojawi się na naszym koncie. Pamiętajmy jednocześnie, że uczciwe podmioty znajdują się w takim zestawieniu, bo nie mają nic do ukrycia.


Zachowajmy czujność!
 

Pożyczki przez internet są dziś bardzo popularne, tak samo, jak wspomniane powyżej strony z rankingami, dzięki którym możemy ocenić, co mamy do wyboru. Pamiętajmy jednocześnie, że sieć - choć pomocna - czasem stanowi miejsce pełne nieprawdziwych informacji. Co ciekawe, często dotyczy to pożyczek online i opinii na ich temat dostępnych na różnych forach. Niekiedy łatwo zauważyć, że pewne rekomendacje czy recenzje brzmią zbyt chwalebnie bądź ogólnie, aby były prawdziwe. Nie da się co prawda “wyłapać” wszystkich fałszywych opinii, ale warto być czujnym i z dystansem podchodzić do wielu z nich.


Umowa prawdę nam powie
 

Nieuczciwą firmę łatwo poznać po tym, że stara się wyciągnąć od nas pieniądze, zanim podpiszemy umowę. Najczęściej chodzi o przedpłatę. Tymczasem, informacje o wszystkich dodatkowych opłatach muszą zostać zawarte w umowie i dopiero na tej podstawie możemy wyrazić zgodę na ustalone warunki oraz związane z tym opłaty. Pod żadnym pozorem więc nie dajmy się omamić, bo może nas to bardzo dużo kosztować. Wszystkie ustalenia powinny być przygotowane na piśmie i podpisane przez obie strony. Wcześniej zaś nie musimy za nic płacić!


Zbyt korzystna oferta?
 

Innym znakiem, który może świadczyć o nieuczciwości pożyczkodawcy, jest proponowane oprocentowanie znacząco różniące się od innych firm. Pamiętajmy, że w każdej branży działają podmioty, jakie ze sobą rywalizują i muszą dostosować się do panujących warunków. Tak samo jest z pożyczkami pozabankowymi, więc pojawienie się firmy z rewelacyjną ofertą powinno wzbudzić naszą nieufność.

Stosując się do powyższych porad, zdecydowanie zwiększamy swoje szanse na zaciągnięcie korzystnej pożyczki. Warto zawsze trzymać rękę na pulsie, szczególnie że czasem wystarczy tak mało - po prostu odwiedzić stronę https://www.czerwona-skarbonka.pl/, aby szybko przeanalizować wartościowe oferty.

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

16.05.2019 13:45:29

~bezbiku.info

16.05.2019 13:45:14

~bezbiku.info

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów.  ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich. ...

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje
Reklama

Wasze opinie

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem