Reklama

Aktualności / Sport

Wielki Test Języka Angielskiego

Dodano: 14.05.2013 r.

Wielki Test Języka Angielskiego - Aktualności z Kraju
Jednego dnia, 9 czerwca 2013, cała Polska napisze Wielki Test Języka Angielskiego i w ten sposób po raz drugi udowodni, że zna angielski.

W Rzeszowie po raz pierwszy imprezę organizuje PROFESSIONAL ENGLISH SCHOOL. Współorganizatorem Wielkiego Testu jest Hotel HILTON GARDEN INN, al. Kopisto 1 i to właśnie w jego siedzibie rzeszowianie zasiądą do “wielkiego pisania”.

Z dniem 09.05.2013 ruszyła rejestracja on-line. Aby wziąć udzial w Teście należy zarejestrować się na stronie internetowej www.rzeszow.znaangielski.pl. Podczas rejestracji można wziąć udział w konkursie. Spośród odpowiedzi na proste pytanie komisja wyłoni najciekawsze i te zostaną nagrodzone nagrodami. Fundatorami nagród są m.in. Educational Testing Service (ETS) – 2 egzaminy TOEIC, Teatr im. Wandy Siemaszkowej – 4 podwójne zaproszenia na spektakle, Kula Club – vouchery do kręgielni, księgarnia językowa Lamar – 5 słowników pol-ang I ang-pol w wersji papierowej I elektronicznej, kino Helios – wejsciówki na seanse filmowe, park linowy Expedycja – vouchery na pokonanie trasy i wiele innych. Dla każdego Uczestnika, niezależnie od tego czy weźmie udział w konkursie przygotowana jest miła niespodzianka od fundatorów naszych nagród oraz Wydawnictwa Macmillan. Wiecej informacji na stronie internetowej www.rzeszow.znaangielski.pl.

Organizując Wielki Test Języka Angielskiego chcemy:

• umożliwić Polakom nieodpłatne sprawdzenie swoich kompetencji językowych;
• uczulić Polaków na konieczność zaznajomienia się z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy (CEFR), który stworzony został w celu ustalenia jednolitych kryteriów oceny znajomości języka i umiejętności językowych europejczyków, uczących się danego języka;
• promować konieczność ustawicznego kształcenia językowego;
• w przybliżeniu stwierdzić na jakim poziomie zaawansowania Polacy znają angielski;
• przedstawić opinii publicznej uśrednione przybliżone wyniki dla poszczególnych miast Polski oraz dla całego kraju.

W wydarzeniu mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Wielki Test Języka Angielskiego organizowany w niedzielę promuje alternatywną formę spędzenia wolnego czasu całą rodziną.REKLAMA

Polacy napiszą test wielokrotnego wyboru. Uczestnicy od lat 13 (pierwsza klasa gimnazjum) napiszą test, który określi ich poziom na skali CEFR. Dzieci w wieku szkoły podstawowej napiszą test sprawdzający ich obecne podstawowe umiejętności językowe.

Pierwsze wielkie testowanie Polaków odbyło się 17 czerwca 2012 roku w 35 miastach Polski. W większości miast wydarzenie zostało objęte lokalnymi patronatami honorowymi prezydentów miast, marszałków, wojewodów, burmistrzów i wójtów.

Wiele znanych osób poparło ideę Wielkiego Testu: m.in. prof. Jerzy Buzek, Piotr Gruszka, Tomasz Olbratowski, Cezary Pazura, Jan Peszek, Małgorzata Potocka, Remigiusz Rączka, Justyna Sieńczyłło, Jerzy Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Jan Wieczorkowski, Maciej Wojdyła.

Lokalna telewizja, prasa, portale internetowe oraz rozgłośnie radiowe udzieliły patronatu medialnego (w tym lokalne oddziały Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia).

35 przedsiębiorczych szkół językowych z całego kraju przetestowało około 5000 Polaków.

Wielki Test Języka Angielskiego 2012 pozwala stwierdzić, że Polacy posługują się angielskim na poziomie B1+.

Chcemy, aby tym razem Wielki Test odbył się w większej ilości miast i aby frekwencja była znacznie wyższa.

Idea Wielkiego Testu spotkała się z ogromnym entuzjazmem prof. Barbary Kudryckiej, która to udzieliła tegorocznej edycji wydarzenia ogólnopolskiego Honorowego Patronatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodatkowo wydarzeniu patronuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE oraz Macmillan Education - autor testu.

Po zakończeniu Wielkiego Testu Języka Angielskiego 2013 poinformujemy o uśrednionym wyniku dla poszczególnych miast oraz dla całej Polski. Dodatkowo, podczas tegorocznej edycji, prowadzić będziemy badanie mające na celu określenie sposobu nauki języków obcych przez Polaków.

Więcej informacji na temat Wielkiego Testu można znaleźć na stronie www.polskaznaangielski.pl


Reklama

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Płaca minimalna 2535 zł, wyższa stawka brutto za godzinę pracy - Aktualności z Kraju

Płaca minimalna 2535 zł, wyższa stawka brutto za godzinę pracy

Trzy czwarte Polaków jest zdania, że płaca minimalna powinna wynieść ok. 2535 zł. Takie są wyniki badania TNS....

Ruszyła kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą" - Aktualności z Kraju

Ruszyła kampania społeczna "Nie [przy]dzwoń za kierownicą"

Celem akcji jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu,...

MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia Krymu - Aktualności z Kraju

MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia Krymu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa obywateli polskich do opuszczenia Krymu oraz do powstrzymywania się od planów podróżny ...

Dziś Środa Popielcowa - Aktualności z Kraju

Dziś Środa Popielcowa

KRAJ. W dniu dzisiejszym w kościele katolickim wypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu....

Pościć za Ukrainę - Aktualności z Kraju

Pościć za Ukrainę

Episkopat wysunął apel o wspólną modlitwę Polaków za pokojowe rozstrzygnięcie konfliktu trwającego na Ukrainie....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitalaAndrzej Nowak: Dobrze - tylko czy to...
Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]prazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem