Dodano: 05.09.2016 r.
Zgodnie z informacją Biura Informacji Kredytowej, kredyty obrotowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Z takiego rozwiązania korzysta nawet 67% przedsiębiorców. Nie da się ukryć, że jest to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorca może sfinansować wiele wydatków.
Przeznaczenie kredytu obrotowego
Kredyt obrotowy został stworzony z myślą o poprawie lub zachowaniu płynności finansowej. Zgodnie z tym założeniem, może być przeznaczony na dowolny cel, np. sfinansowanie większych wydatków, uregulowanie należności wobec współpracowników. Nie ma więc znaczenia, na co przedsiębiorca chce przeznaczyć pieniądze - najważniejsze jest to, by wydatki miały charakter firmowy. W ten sposób można uchronić się przez chwilową utratą płynności, gdy kontrahent spóźnia się z zapłatą lub przedsiębiorca czeka na zwrot podatku.
O jak duże kwoty można wnioskować?
Każdy bank kieruje się własnymi zasadami, na podstawie których ustala maksymalne kwoty kredytu obrotowego. Biorąc pod uwagę oferty dostępne na rynku może to być 300 tysięcy złotych (źródło: https://www.ideabank.pl/kredyt-przez-internet-obrotomierz), jak i 500 tysięcy złotych. Minimalna kwota kredytu to najczęściej 5000 złotych.
Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze banki zaoferują maksymalną kwotę kredytu. Wszystko zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Chociaż formalności w tym zakresie są uproszczone do minimum, koniecznością jest przedstawienie wyciągów z rachunku bankowego z okresu 6 miesięcy wstecz. Na tej podstawie bank wylicza zdolność, wskazuje maksymalną kwotę kredytowania oraz przedstawia proponowaną wysokość raty.
Jeśli bank zaproponował maksymalną kwotę kredytu, która jest dla ciebie niewystarczająca, poszukaj oferty innego banku. Zwróć przy tym uwagę na kredyty obrotowe z gwarancję de minimis, które oferowane są na korzystniejszych warunkach. Bank jest w stanie zaproponować wyższe kwoty, z uwagi na fakt, że w razie twojej niewypłacalności, otrzyma należność od gwaranta - Banku Gospodarstwa Krajowego.
Jakie warunki spełnić, by uzyskać kredyt obrotowy?
Kredyt obrotowy przyznawany jest na indywidualnych zasadach. Banki uwzględniają wiele parametrów, m.in. zdolność kredytową, okres prowadzenia działalności, branżę prowadzonej firmy. Na tej podstawie określają warunki kredytowania nie tylko w odniesieniu do wydania decyzji - ustalają zarówno kwotę kredytu, okres spłaty.
Chociaż każdy bank posiada własne zasady przyznawania kredytów obrotowych, wśród najczęściej powtarzających się kryteriów jest okres prowadzenia działalności. Najmniejsze szanse mają przedsiębiorcy, którzy dopiero co rozpoczęli działalność - kredyty obrotowe dostępne są zwykle dla firm istniejących na rynku od co najmniej kilku miesięcy (z reguły minimalny wymagany czas to okres półroczny). Wynika to z faktu, iż dla banków dopiero co startujące przedsiębiorstwa wiążą się ze sporym ryzykiem niewypłacalności. Stąd takie ograniczenia.
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Obecnie na świecie ludzie posługują się ponad 6 tysiącami różnych języków. Jednak od zarania dziejów ludzie zdawali sobie sprawę z konieczności stworzenia jednego, uniwersalnego j...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za prowadzenia działalności gospodarczej lub specjalnych działów produkcji rolnej opodatkowanej podatkiem liniowym i do 20 stycznia 2018 roku złożyłeś pisemne...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Przy wyborze każdego roweru, także damskiego, obowiązują w zasadzie takie same zasady. Trzeba sprawdzić, jaki rozmiar ramy jest dla nas odpowiedni, i zdecydować, do czego tak naprawdę potrzebujemy row...
Dodano: 09.03.2019 | Komentarze: 0
Potrzeba pozyskania dodatkowych finansów rodzi konieczność zastanowienia się jak to zrobić i z jakiego źródła najlepiej zaczerpnąć....
Dodano: 06.03.2019 | Komentarze: 0
Reklama
|