Reklama

Aktualności / Podkarpacie

BOSG rozbił polsko-ukraińską grupę przestępczą. Zatrzymano lidera grupy

Dodano: 27.11.2017 r.

BOSG rozbił polsko-ukraińską grupę przestępczą. Zatrzymano lidera grupy - Aktualności Podkarpacie

fot. BOSG

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozbili polsko-ukraińską grupę przestępczą, która wyłudzała zezwolenia na pracę dla ob. Ukrainy w zamian za uzyskanie korzyści majątkowych. Zatrzymano lidera grupy i cztery osoby z województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Krościenku na Podkarpaciu wykryli, że na wjazd do Polski, zgłasza się coraz więcej obywateli Ukrainy, którzy posiadając legalne zezwolenia na pracę, nigdy jej nie podejmują i wyjeżdżają na zachód Europy.

W toku prowadzonych przez dwa lata czynności sprawdzających, funkcjonariusze ujawnili, że proceder polegał na wyłudzaniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim „Zezwoleń na pracę typu A” dla obywateli Ukrainy zgłaszających swoje zapotrzebowanie konkretnym osobom w Polsce.

Zbieraniem takich „ zapotrzebowań ” zajmował się 40-letni biznesmen z okolic Warszawy. Następnie, podległe mu osoby wyszukiwały mieszkańców Warszawy i okolic będących w trudnej sytuacji materialnej,  którzy składali wnioski do Wojewody Mazowieckiego o wydanie zezwolenia na pracę dla Ukraińców.

Zgodnie z wnioskiem, osoby takie miały zatrudnić cudzoziemca np. w charakterze pomocy domowej, opiekuna osoby starszej czy ogrodnika. Oczywiście, do zatrudniania cudzoziemców nigdy nie dochodziło, ale za firmowanie wniosku swoim nazwiskiem, osoby te otrzymywały od 200 zł wzwyż. Następnie, takie zezwolenia na pracę były przesyłane na terytorium Ukrainy, gdzie zainteresowani uzyskiwali w polskim Konsulacie wizę z prawem do pracy. Posiadając takie dokumenty pobytowe, obywatele Ukrainy mogli legalnie, przez rok pracować w Polsce.REKLAMA

Szacuje się, że w ciągu dwóch lat podejrzani wyłudzili w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim co najmniej kilkadziesiąt zezwoleń na pracę,  a osiągnięte z tego tytułu korzyści majątkowe mogły wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Kilka dni temu, Straż Graniczna przeprowadziła akcję w wyniku której zatrzymano lidera grupy przestępczej  (40-letniego biznesmena z Warszawy) oraz czterech kluczowych członków zorganizowanej grupy przestępczej.

W akcji zatrzymań podejrzanych oprócz funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału SG brali udział funkcjonariusze Nadwiślańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje ponad 18-kilometrowy o...

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w wojew&oac...

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku - Aktualności Podkarpacie

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

PODKARPACIE. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego....

Wypadek ciężarówki na S19 w Kamieniu. Zginął 37-letni kierowca - Aktualności Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19 w Kamieniu. Zginął 37-letni kierowca

KAMIEŃ. Ciężarówka przewoziła ładunek kostki brukowej, który w wyniku uderzenie w bariery ochronne przygniótł kabinę ki...

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie - Aktualności Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: