Reklama

Aktualności / Podkarpacie

BOSG rozbił polsko-ukraińską grupę przestępczą. Zatrzymano lidera grupy

Dodano: 27.11.2017 r.

BOSG rozbił polsko-ukraińską grupę przestępczą. Zatrzymano lidera grupy - Aktualności Podkarpacie

fot. BOSG

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozbili polsko-ukraińską grupę przestępczą, która wyłudzała zezwolenia na pracę dla ob. Ukrainy w zamian za uzyskanie korzyści majątkowych. Zatrzymano lidera grupy i cztery osoby z województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Krościenku na Podkarpaciu wykryli, że na wjazd do Polski, zgłasza się coraz więcej obywateli Ukrainy, którzy posiadając legalne zezwolenia na pracę, nigdy jej nie podejmują i wyjeżdżają na zachód Europy.

W toku prowadzonych przez dwa lata czynności sprawdzających, funkcjonariusze ujawnili, że proceder polegał na wyłudzaniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim „Zezwoleń na pracę typu A” dla obywateli Ukrainy zgłaszających swoje zapotrzebowanie konkretnym osobom w Polsce.

Zbieraniem takich „ zapotrzebowań ” zajmował się 40-letni biznesmen z okolic Warszawy. Następnie, podległe mu osoby wyszukiwały mieszkańców Warszawy i okolic będących w trudnej sytuacji materialnej,  którzy składali wnioski do Wojewody Mazowieckiego o wydanie zezwolenia na pracę dla Ukraińców.

Zgodnie z wnioskiem, osoby takie miały zatrudnić cudzoziemca np. w charakterze pomocy domowej, opiekuna osoby starszej czy ogrodnika. Oczywiście, do zatrudniania cudzoziemców nigdy nie dochodziło, ale za firmowanie wniosku swoim nazwiskiem, osoby te otrzymywały od 200 zł wzwyż. Następnie, takie zezwolenia na pracę były przesyłane na terytorium Ukrainy, gdzie zainteresowani uzyskiwali w polskim Konsulacie wizę z prawem do pracy. Posiadając takie dokumenty pobytowe, obywatele Ukrainy mogli legalnie, przez rok pracować w Polsce.

Szacuje się, że w ciągu dwóch lat podejrzani wyłudzili w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim co najmniej kilkadziesiąt zezwoleń na pracę,  a osiągnięte z tego tytułu korzyści majątkowe mogły wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Kilka dni temu, Straż Graniczna przeprowadziła akcję w wyniku której zatrzymano lidera grupy przestępczej  (40-letniego biznesmena z Warszawy) oraz czterech kluczowych członków zorganizowanej grupy przestępczej.

W akcji zatrzymań podejrzanych oprócz funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału SG brali udział funkcjonariusze Nadwiślańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 71-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano na łańcuckim odcinku autostrady A4, w kierunku Przewors...

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta

PODKARPACIE. W miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim ciężarówka potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku obrażeń kobi...

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista - Aktualności Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzy...

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA] - Aktualności Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Poł...

Wyrzucił małego kotka do śmietnika - Aktualności Podkarpacie

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: