Rzeszów - Wtorek, 09.06.2026
Reklama

Policyjny pościg za młodym kierowcą. Miał 200 km/h na liczniku, ponad 1,3 promila i był pod wpływem narkotyków

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Po krótkim pościgu, jarosławscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Seata, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, pędząc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zakończył niebezpieczną jazdę dachując na posesji i próbował oddalić się z miejsca pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W samochodzie podróżowało jeszcze dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejeszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Patrol policji pełniący służbę na ul. Przemyskiej w miejscowości Tuczempy, tuż po godz. 1:00 zauważył Seata Leona, którego kierowca przekroczył prędkość o ponad 30 km/h.

Pomimo sygnałów do zatrzymania się, kierowca Seata ominął patrol i przyśpieszając odjechał w kierunku Ostrowa. Podczas ucieczki mężczyzna pędził z prędkością blisko 200 km/h. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem a auto dachowało na prywatnej posesji.

- Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód został całkowicie zniszczony. Uszkodzona została także infrastruktura drogowa, a jeden z elementów pojazdu uderzył jeszcze w dach budynku znajdującego się na posesji, gdzie doszło do dachowania – mówi asp. szt. Anna Długosz z komendy policji w Jarosławiu.

20-letni mężczyzna o własnych siłach opuścił rozbity samochód i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości.

Reklama

- Okazało się, że miał w swoim organizmie nie tylko 1,38 alkoholu, ale także był pod działaniem narkotyków – przekazała rzeczniczka prasowa KPP Jarosław.

Samochodem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów: 19-letni mieszkaniec gminy Jarosław oraz 20-letni mieszkaniec gminy Orły. Mężczyźni samodzielnie opuścili rozbite auto. 19-latek miał w organizmie 0,74 promila, natomiast 20-latek 0,14 promila alkoholu.

Kierujący oraz 20-letni pasażer z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala. Nie odnieśli poważnych obrażeń. 19-latek nie potrzebował pomocy medycznej.

Młody kierowca - mieszkaniec gminy Jarosław - usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń i zgonów na Podkarpaciu. W Rzeszowie 475 przypadków [5.11.2020]

PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie potwierdzono 1553 nowe przypadki, z czego aż 475 w Rzeszowie. Zmarło 27 mieszkańców województwa.
 

Podkarpacie

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 4 listopada 2020 r. na placu apelowym komendy BiOSG w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 25 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Podkarpacie

Koronawirus. W kraju rekord, na Podkarpaciu 1280 przypadków, w Rzeszowie ponad 300 [4.11.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 1280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 311 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Na moście w Nowej Dębie przywrócono ruch dwukierunkowy

PODKARPACIE. Na remontowanym moście przez rz. Dęba w Nowej Dębie ruch odbywa się już dwukierunkowo.

Podkarpacie

Chciał spalić dom, w którym przebywała jego rodzina

PODKARPACIE. 3 miesiące w areszcie spędzi 61-latek, który podłożył ogień na klatce schodowej domu, w którym przebywała jego rodzina. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii. Został nim lek. med. Andrzej Wilk.

Podkarpacie

Koronawirus. 929 nowych przypadków zakażenia na Podkarpaciu [3.11.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 929 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 570 osób, zmarło 12 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

65-latek zignorował kwarantannę i poszedł na badanie do szpitala

PODKARPACIE. 65-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, pomimo odbywania kwarantanny, opuścił swoje mieszkanie i udał się na badania do szpitala. Mężczyzna poniesie konsekwencje.

Reklama