Reklama

Aktualności / Podkarpacie

W Mielcu już 28 marca odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Uruchomią darmowe linie autobusów

Dodano: 27.07.2018 r.

W Mielcu już 28 marca odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Uruchomią darmowe linie autobusów - Aktualności Podkarpacie

fot. Podkarpackie Pokazy Lotnicze

MIELEC. Już 28 lipca na terenie Lotniska w Mielcu odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Główną atrakcja będzie łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 i będzie trwać do godz. 23.00. Wejście na teren Pokazów Lotniczych jest bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza współfinansowana jest z Funduszy Europejskich. Organizatorami wydarzenia są Polskie Zakłady Lotnicze, Województwo Podkarpackie, Miasto Mielec oraz Lotnisko Mielec.

W pokazach weźmie udział m.in. Artur Kielak, zespoły akrobacyjne FireBirds, Celfast Flying Team, będzie też można zobaczyć samoloty produkowane w Mielcu np. Iskrę i Biesa. Główną atrakcja będzie łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne gwiazd.

Dojazd na lotnisko samochodem

Wszyscy, którzy zdecydują się dotrzeć na mieleckie lotnisko samochodami osobowymi będą mieli dwie możliwości dojazdu. Dojazd na główny, bezpłatny parking imprezy obok firmy Husqvarna, gdzie przygotowano około 5 tysięcy miejsc parkingowych, prowadził będzie z ulicy Sienkiewicza i drogi wojewódzkiej 985 z kierunku Tarnobrzega, przez ulicę Kosmonautów na ulicę Lotniskową. Ulica Kosmonautów w dniu pokazów będzie ulicą jednokierunkową. Wyjazd z tego parkingu poprowadzono ulicą COP-u i ulicą Strefową (obie te drogi w tym dniu także będą jednokierunkowe), którymi można będzie wyjechać na ulicę Wojska Polskiego (obok Hotelu Iskierka).

Co ważne – w dniu imprezy zamknięte dla ruchu samochodów (za wyjątkiem mieszkańców) będą ulice Szybowcowa, Orla i Cyranowska (do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego).

Drugą możliwością dostania się w rejon pokazów będzie dojazd samochodem na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec ulicami Padykuły, Wojska Polskiego, Przemysłową lub Partyzantów i pozostawienie samochodu na parkingach przy ulicy Wojska Polskiego (np. obok firmy Kirchhoff) oraz na parkingach przed bramą główną SSE Euro-Parku Mielec.

Warto zaznaczyć, że na ulicy wiodącej od bramy głównej SSE w kierunku lotniska (obok PZL) przewidziano jedynie ruch pieszy. Samochodem przez tzw. bramę północną SSE na lotnisko nie wjedziemy. Zamkniętą dla ruchu w obu kierunkach będzie także ulica Sołtyka (łącząca lotnisko i osiedle Mościska), która w dniu pokazów będzie drogą ewakuacyjną.

Parking dla osób niepełnosprawnych, a także parking dla rowerzystów zlokalizowano tuż obok głównego wejścia na teren imprezy w okolicach bramy północnej SSE. Niepełnosprawni dostać się tam będą mogli zarówno od strony ulicy Sienkiewicza jak i od strony SSE Euro-Park.



Darmowe autobusy

W związku z IV Podkarpackimi Pokazami Lotniczymi Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu uruchamia trzy linie specjalne, którymi będzie się można dostać na teren lotniska. Linia L1 będzie miała swój początek na ulicy Ducha Świętego (Osiedle Lotników), natomiast autobusy linii L2 i L3 swoje kursy będą rozpoczynały na dwóch specjalnie zorganizowanych parkingach Park&Ride – przy ulicy Rzecznej (L2) i przy ulicy Królowej Jadwigi - Cmentarz Komunalny (L3).

Autobusy będą kursować z częstotliwością co 30 minut. Na przystankach zlokalizowanych przy Alei Niepodległości - Wiadukt i Plac AK, autobusy linii L1 i L2 jadące na lotnisko będą się pojawiać co 15 minut.



REKLAMA

Na tablicach informacyjnych w autobusie jadących w kierunku lotniska będzie oznaczona dana (L1, L2 lub L3) linia oraz tekst „Pokazy Lotnicze”. Na trasie powrotnej z lotniska autobusy będą miały oznaczenie w zależności od linii: L1 – os. Lotników, L2 – Parking rzeczna, L3 – Parking cmentarz.

Program IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych:

 
Start Stop Typ Statku powietrznego Nazwa Rodzaj pokazu
10:30 11:20 Blok modelarzy  Aeroklub Tuszów i Goście Pokazy modeli latających
11:20 11:30 Storch RoyalStarAero Prezentacja w locie
11:30 11:40 Piper Cub L-4H, Piper Cub, Piper Cub Antoni Nowak Pokaz zespołowy
11:40 11:50 Wiatrakowiec Wojciech Kowalczyk Prezentacja w locie
11:50 12:00 MP-02 Czajka Jacek Stachoń Prezentacja w locie
12:00 12:10 RWD-5R Stowarzyszenie SLE Nowy Sącz Prezentacja w locie
12:10 12:20 Tulak 912S Stowarzyszenie SLE Nowy Sącz Prezentacja w locie
12:20 12:30 JAK-18 Stowarzyszenie SLE Nowy Sącz Prezentacja w locie
12:30 12:40 AN-2 Aeroklub Mielecki Prezentacja w locie
12:40 12:50 Nieuport 11 Krzysztof Cwynar Prezentacja w locie
12:50 13:00 Extra 300 Maciej Pospieszyński (Powerslide Challange) Pokaz akrobacji
13:00 13:10 Wiatrakowiec Xenon Józef Burek Prezentacja w locie
13:10 13:20 JAK-3U Transport Józef Strama Pokaz akrobacji
13:20 13:50 L-39 x 6 Baltic Bees Pokaz zespołowy
13:50 14:05 MS-880, MS-880B, MS-893A Celfast Flying Team Pokaz akrobacji zespołowej
14:05 14:15 AT3 x 3 Fundacja Biało Czerwone Skrzydła Prezentacja w locie
14:15 14:25 Seneca x 3 RoyalStarAreo Prezentacja w locie
14:25 14:35 Gawron+Perkoz Aeroklub Mielecki Akrobacja
14:35 15:00 M-18 x 2 PZL Warszawa Okęcie Prezentacja w locie
15:00 15:40 Przerwa    
15:40 16:00 F16 Siły Powietrzne Prezentacja w locie
16:00 16:10 XA-41 Artur Kielak Pokaz akrobacji
16:10 16:20 DH82A, DHC-1, T-6 Fundacja Latające Muzeum Pokaz zespołowy
16:20 16:40 Extra 330LC, Extra 330SC, Extra 330LC FireBirds Pokaz Akrobacji Zespołowa
16:40 16:50 TS-11 Iskra SOLO SP-YBC Pokaz akrobacji
16:50 17:00 Hatz Classic Wojciech Hajdukiewicz Prezentacja w locie
17:00 17:10 XA-41, JAK-3U Artur Kielak i Transport Józef Strama Prezentacja w locie
17:10 17:20 Extra 300 Maciej Pospieszyński (Powerslide Challange Pokaz akrobacji
17:20 17:30 MS-880, MS-880B, MS-893A Celfast Flying Team Pokaz akrobacji zespołowej
17:30 18:00 L-39 x 6 Baltic Bees Pokaz zespołowy
18:00 18:10 M28 PZL Mielec Prezentacja w locie
18:10 18:20 S-70i BlackHawk PZL Mielec Prezentacja w locie
 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw - Aktualności Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw

PODKARPACIE. 29-letni kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jego życia nie udało się ura...

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus" - Aktualności Podkarpacie

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest to bilet miesięczny imienny, uprawniający do przejazdów pociągami POLREGIO oraz autobusami komunik...

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja  - Aktualności Podkarpacie

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja

PODKARPACIE. Mundurowym udało się ustalić włąściciela konia, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody....

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila - Aktualności Podkarpacie

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila

PODKARPACIE. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci...

Zderzenie trzech pojazdów w Markowej. Jedna osoba ranna - Aktualności Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów w Markowej. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Ford fiesta, fiat bravo i fiat doblo zderzyły się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą gminą w Markowej. Je...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Lek przeciwgrzybiczy...
Gdzie w Rzeszowie można oddać przeterminowane leki? Lista aptekprazykwantel sprzedam prazykwa: Metformina cukrzyca...
Wypadek na A4. Ranny 8-letni chłopiecDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Czołowe zderzenie busa z osobówką w Nowej DębieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Alfadiol alfakalcydol...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: