Reklama

Aktualności / Podkarpacie

WSPiA tworzy w Łańcucie klasę patronacką o profilu: kryminalistyka i nauki pokrewne

Dodano: 30.01.2018 r.

WSPiA tworzy w Łańcucie klasę patronacką o profilu: kryminalistyka i nauki pokrewne - Aktualności Podkarpacie

fot. WSPiA

ŁAŃCUT. Na mocy umowy powstanie pierwsza na Podkarpaciu klasa akademicka o profilu kryminalistyka i nauki pokrewne. Multidyscyplinarne lekcje z zakresu kryminalistyki i kryminologii pokażą uczniom praktyczne wykorzystanie m.in. fizyki, biologii i chemii w procesie wykrywania przestępstw.

Dzięki porozumieniu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących kryminalistyki i kryminologii oraz elementów prawa. Podczas lekcji będą mogli poznać m.in. tematy związane z daktyloskopią, analizą preparatów mikroskopowych (np. histologia człowieka).

Zajęcia pokazywać będą nietypowe metody identyfikacji kryminalistycznej człowieka, badań dokumentów oraz kryminalistycznej problematyki badania broni palnej. Będą to zajęcia bazujące na fizyce, biologii i chemii ukazujące multidyscyplinarność kryminalistyki.

Zajęcia z uczniami ZS nr 1 prowadzić będzie kadra naukowo-dydaktyczna oraz wysoko wykwalifikowani praktycy współpracujący z uczelnią. Skupiać się będą na przekazywaniu wiedzy praktycznej potrzebnej w pracy m.in. technika kryminalistyki, prokuratora oraz policjanta. Zajęcia będą organizowane na terenie szkoły oraz w Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Umowę - dzięki której w Zespole Szkół nr 1 w Łańcucie utworzona została klasa akademicka działająca pod patronatem WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej - podpisali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor Uczelni oraz Małgorzata Kupis, Dyrektor szkoły.

„Bardzo cieszy mnie, że możemy objąć naszą opieką klasę utworzoną w Zespole Szkół nr 1 w Łańcucie. Cieszę się, tym bardziej że jest to pierwsza na Podkarpaciu klasa o takim profilu. Nasza współpraca m.in. w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa od samego początku układa się doskonale. Uczniowie aktywnie uczestniczą w proponowanych przez nas zajęciach, konferencjach i dyskusjach” – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

„Każdy gest WSPiA w stronę naszych szkół to jest dla nas ogromnym zaszczytem. Podpisana dziś umowa gwarantuje nam niepowtarzalność w edukacji młodzieży, ale jest także nowością, bo jest to pierwsza klasa akademicka utworzona w Łańcucie. Bardzo się cieszę, że w ramach współpracy będziemy mogli korzystać z zasobów kadrowych uczelni i wiedzy wykładowców” – dodała Barbara Pilawa-Kraus,  Wicestarosta Łańcucki.

Program zajęć, w których będą uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łańcucie, dostosowany został do potrzeb i profilu szkoły. Zaproponowane zajęcia mają na celu pokazanie, iż zarówno uczeń klasy o profilu prawniczym, humanistycznym, jak i biologiczno-chemicznym może znaleźć swoje miejsce w zawodach związanych z wykrywaniem sprawców przestępstw.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych w województwie podkarpackim wymienione zostaną urządzenia sterowania ruchem...

Zderzenie trzech ciężarówek na DK 19 w Zboiskach. Utrudnienia w ruchu - Aktualności Podkarpacie

Zderzenie trzech ciężarówek na DK 19 w Zboiskach. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Krośnieńska policja informuje o utrudnieniach w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Zboiska. Doszło tam do zde...

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lis&...

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów - Aktualności Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwe...

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w połu...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: