Reklama

Aktualności

Protestowali przeciwko Ferencowi

Dodano: 17.07.2017 r.

Protestowali przeciwko Ferencowi - Aktualności Rzeszów

Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Wczoraj, przed budynkiem Ratusza, odbyła się pikieta nacjonalistyczna, którą zorganizował lokalny oddział Narodowego Odrodzenia Polski.

Protestowano przeciwko prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, który podpisał pod koniec zeszłego miesiąca deklarację dotycząca polityki migracyjnej wraz z innymi włodarzami polskich metropolii, zgadzając się tym samym na przyjęcie w granice miasta cudzoziemców.

Zdaniem pomysłodawców niedzielnej manifestacji dziać się to będzie „wbrew woli przytłaczającej większości mieszkańców i wbrew zdrowemu rozsądkowi, gdyż w niemal 200-tysięcznym Rzeszowie co roku na lokale socjalne oczekuje ok. 700 rzeszowian.”
 
Wokół tej tematyki inicjatorzy akcji skoncentrowali swoją demonstrację, jak twierdzą – „atakując bezsens (z punktu widzenia mieszkańców) działań włodarza miasta oraz wskazując na świadome zaniechania władz w kwestii pomocy społecznej - problem od lat wstydliwie zamiatany pod dywan.”
 
„Narodowe Odrodzenie postuluje, by prezydent Ferenc, „tak chętny do dzielenia się cudzymi, bo miejskimi zasobami lokalowymi i finansowymi, oddał na potrzeby imigrantów swoje mieszkania i dom oraz wysoką, w żaden sposób niezasłużoną, pensję.”
 
W czasie wiecu przedstawiciel NOP, Zbigniew Lignarski powiedział - „Wobec przeciwników przyjmowania tzw. „uchodźców” stosuje się terror moralny, odwołując się do miłości bliźniego i chrześcijańskiego miłosierdzia. Tymczasem wielu potrzebujących natychmiastowego wsparcia jest tu – na miejscu! To o nich znowu zapomniano, przygotowując się na rozdanie lekką ręką mieszkań oraz świadczeń socjalnych, których od lat nie mogą się doczekać znajdujący się w trudnej sytuacji rzeszowianie”.
 
I dalej – „Globalny kapitalizm, odpowiedzialny za światowe konflikty jest też zainteresowany społeczną, demograficzną i ekonomiczną destabilizacją Starego Kontynentu, poprzez sprowadzanie do Europy taniej siły roboczej. We współpracy z demoliberalną polityczną mafią, ponadnarodowy kapitał chce doprowadzić do powstania świata bez żadnych granic. Bez granic dla wyzysku i pogardy dla ludzi. My, Narodowe Odrodzenie Polski, jesteśmy nacjonalistami. Jesteśmy nacjonalistami polskimi oraz europejskim. Mówimy stanowcze nie dla imigracji – armii rezerwowej kapitału, zakładników demoliberalnej polityki. Mówimy nie dla tłamszenia białych europejskich narodów, które wbrew swej woli zostały dziś zepchnięte do roli ludzi gorszej kategorii w swoich własnych krajach” - niosło się po rzeszowskim Rynku.
 
Odpowiedź NOP-owców była konkretna: Rzeszów bez „uchodźców”, ratusz bez idioty! I takie hasło towarzyszyło nacjonalistom podczas trwania akcji pod ratuszem i na ul. 3 Maja. Dodatkowo na ratuszu pojawił się baner z Krzyżem Celtyckim i hasłem White Pride – World Wide oraz ze słynnymi słowami Davida Lane'a „Musimy zabezpieczyć byt naszego narodu i przyszłość dla białych dzieci”.
 

Protestowali przeciwko Ferencowi - zdj. 1

Protestowali przeciwko Ferencowi - zdj. 2

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów....

Dodano: Dzisiaj | Komentarze: 0

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie....

Dodano: Wczoraj | Komentarze: 0

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1....

Dodano: 27.06.2022 | Komentarze: 0

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni....

Dodano: 23.06.2022 | Komentarze: 0

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin....

Dodano: 23.06.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Partnerzy: