Reklama

Aktualności Rzeszów pod lupą

Te inwestycje zmienią wizerunek Rzeszowa

Dodano: 19.05.2015

Te inwestycje zmienią wizerunek Rzeszowa - Rzeszów pod lupą

Fot. MWM Architekci

W planach jest wybudowanie kilku oryginalnych obiektów, które wprowadzą spore zmiany w miejskim krajobrazie. Co innowacyjnego w planach?

Wielki gmach w centrum, czyli przebudowa Placu Garncarskiego

Od paru miesięcy o projekcie jest dość głośno, bowiem Stowarzyszenie Architektów Polskich, na prośbę inwestora, tj. firmy Developres, ogłosiło konkurs na koncepcję modernizacji Placu Garncarskiego. Zainteresowanie było ogromne. Wpłynęło kilkadziesiąt plansz, które poddano szczegółowej analizie. Ostatecznie wybrano i tak o kilka prac więcej niż zakładano to początkowo. Już niebawem w centrum miasta powstanie obiekt liczący ok. 16 tys. metrów kwadratowych. Będzie wyposażony w podziemny parking. Wewnątrz powstaną apartamenty, część usługowa i hotelowa a także pawilon handlowy.

Spór o zabytek. Nowoczesny wieżowiec zamiast historycznej willi?

Przez kilka ostatnich tygodni w Rzeszowie był duży szum wokół projektu MWM Architekci dotyczącego wzniesienia nowego wieżowca, który miałby się pojawić w miejscu wilii Kotowicza. Inwestycja wzbudziła sporo kontrowersji – część mieszkańców oraz radni są zdania, że zabytkowa kamienica powinna pozostać na swoim miejscu, bowiem stanowi jeden z symboli Rzeszowa. Inwestor, tj. firma Perinvest, chce natomiast wznieść luksusowy budynek z czterema piętrami i dwukondygnacyjnym placem parkingowym.

Kolejna kładka w centrum. Jaki kształt tym razem?

Mamy już okrągłą kładkę, która usprawnia przemieszczanie się w centrum. Teraz pojawiła się propozycja, aby podobny obiekt wznieść nieco dalej – być może w rejonie ul. Asnyka. W ten sposób szybciej i sprawniej można byłoby się przemieszczać z okolicy dworca PKP i w kierunku dworca. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Nowa przeprawa rozłożyłaby ruch w tej części miasta.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne – profesjonalny obiekt dla sportowców

Obiektów sportowych nigdy dość. Tym bardziej, że Rzeszów jak na stolicę innowacji posiada stosunkowo niewiele budynków rekreacyjnych. Dzięki pomysłowi stworzenia Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego mogłoby się to zmienić. Nowoczesny obiekt zająłby 5700 metrów kwadratowych powierzchni i stanąłby w rejonie stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Radni są „ZA” i niewykluczone, że będzie to wspólna inwestycja samorządów województwa podkarpackiego, klubu sportowego Resovia oraz miasta Rzeszów. Centrum składałoby się z dużej trybuny, zaplecza trenerskiego, gabinetów lekarskich, krytych bieżni, pomieszczeń do przeprowadzania badań antydopingowych i szatni.REKLAMA

Pawilon Różanka - nietuzinkowy design w sercu miasta


Kolejny projekt autorstwa pracowni MWM Architekci. Obiekt ma być oryginalny i nowoczesny. W środku wydzielone zostaną dwie sale konferencyjne, taras widokowy oraz restauracja. Kolejna miejska „ozdoba” miałaby powstać w ścisłym centrum. Dodatkowo zbudowany zostanie także dwupoziomowy plac parkingowy, co odciąży wiecznie zatłoczone okolice Rynku. W salach konferencyjnych będzie się mogło pomieścić nawet 400 osób. Pawilon Różanka ma mieć ciekawą elewację przypominającą różane łodygi, stąd też nietuzinkowe nazwanie obiektu.

Res-Vita – coś więcej niż kolejna galeria handlowa

Nowoczesna i spora powierzchnią galeria handlowa Res-Vita miałaby powstać w rejonie ul. Wyspiańskiego oraz al. Witosa. Inwestor zapowiada realizację projektu już od dawna, jednak dopiero teraz sprawa ruszyła z miejsca. Sama koncepcja wybudowania centrum nie jest tak ciekawa, co propozycje nowych atrakcji, jakie miałyby zostać przygotowane w planowanym obiekcie. Powstałby tor do jazdy na rolkach, lodowisko, ścianka wspinaczkowa, dyskoteka, hotel, sale konferencyjne oraz lokale gastronomiczne.

Nowoczesne Centrum Sztuki zamiast starego magazynu

Inwestycja miałaby powstać w miejscu dawnego magazynu wojskowego przy ul. Reformackiej. W obiekcie mogłyby być prezentowane prace zalegające do tej pory w BWA. Ponadto byłoby także sporo przestrzeni na organizację kameralnych koncertów. W wydarzeniach kulturowych przewiduje się, że mogłoby uczestniczyć nawet 300 osób. Dodatkowo Centrum posłuży do przeprowadzania zajęć cyklicznych – warsztatów czy aktywności dla dzieci.

Wizualizacje - MWM Architekci.
 
 
 
 
 
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wygodny materac dla dwojga - Rzeszów pod lupą

Wygodny materac dla dwojga

Wygodne spanie we dwójkę to marzenie nie tylko wieloletnich małżeństw, które na swoje prawdziwe królewskie łoże czekały...

Duże inwestycje przy Wisłoku. Coraz mniej zieleni - Rzeszów pod lupą

Duże inwestycje przy Wisłoku. Coraz mniej zieleni

RZESZÓW. Przybywa inwestycji realizowanych w rejonie miejskich bulwarów. Wznoszone są kolejne budynki mieszkalne, planowane no...

W Rzeszowie dawno przestało wiać kulturalną nudą  - Rzeszów pod lupą

W Rzeszowie dawno przestało wiać kulturalną nudą

Nijakie, bez emocjonujących wydarzeń, spektakularnych przedsięwzięć, nie tak ciekawe jak w innych miastach wojewódzkich – tak j...

Będzie żyło się lepiej? Inwestycyjne nowości w stolicy Podkarpacia - Rzeszów pod lupą

Będzie żyło się lepiej? Inwestycyjne nowości w stolicy Podkarpacia

Ostatnio pojawiły się kolejne propozycje zmian, które mają na celu poprawę poziomu życia mieszkańców rozwijającego się Rzeszow...

Kulturalno-naukowo-rekreacyjny Rzeszów? Trzy duże inwestycje, które mogą się opłacić - Rzeszów pod lupą

Kulturalno-naukowo-rekreacyjny Rzeszów? Trzy duże inwestycje, które mogą się opłacić

Niby jest pełno pubów, klubów i restauracji. Nie brakuje także kin, kręgielni czy basenów. Jak grzyby po deszczu wyrast...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem