Reklama

Aktualności Rzeszów

Bilet autobusowy za plastikową butelkę lub puszkę? To możliwe w Rzeszowie

Dodano: 21.12.2018

Bilet autobusowy za plastikową butelkę lub puszkę? To możliwe w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. O możliwości wymiany plastikowych butelek lub puszek za bilety na komunikację miejską bądź doładowanie kart miejskich wspomina Konrad Fijołek, radny miasta i współzałożyciel ruchu miejskiego Rzeszów Smart City.

Po raz pierwszy Rzeszów Smart City o pomyśle wspomniało w grudniu na swoim facebookowym profilu. Postanowiliśmy zbadać temat i dowiedzieć się, czy projekt realizowany obecnie m.in. w Stambule może zacząć funkcjonować w stolicy województwa podkarpackiego. Okazuje się, że tak.
 
Jak informuje Konrad Fijołek, dyskusja o automatach przyjmujących plastikowe butelki bądź puszki, które możemy wymieniać na bilety komunikacji miejskiej bądź doładowania kart miejskich może odbyć się na początku przyszłego roku.

„Wrzucamy te automaty, ponieważ będziemy przy okazji dyskusji o śmieciach do tego wracać. Ta dyskusja nas niedługo czeka, bo będzie rozstrzygnięcie przetargu. Wtedy na sesji zaproponujemy zakup takich -może testowo na razie- automatów. Traktujemy to bardziej jako działalność edukacyjną” – informuje Fijołek.
 


REKLAMA

Rozmowy na temat wprowadzenia takiego rozwiązania miałaby się odbyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Choć początkowo ruch Smart City zakłada jedynie tzw. okres testowy, to nie wyklucza szerszego podejścia do tematu.

„Jeżeli [testowe rozwiązanie – przyp. red.] by się sprawdziło, wtedy można zrobić sieć i system całego odbioru. Ktoś by musiał to policzyć i sprawdzić, czy to się opłaca” – dodaje Konrad Fijołek.
 
Docelowo automaty miałyby stanąć w dwóch strefach. Pierwsza z nich dotyczy terenów, na których obserwujemy duży ruch towarowy, to m.in. Tesco, E.Leclerc czy Bi1, bądź w rejonach dużych osiedli, jak np. na osiedlu Projektantów.
 
Taki system aktualnie funkcjonuje w trzech stacjach metra w Stambule, gdzie zamiast pieniędzmi, za bilet płacimy plastikowymi butelkami i puszkami. Tureckie miasto prowadzi w tym zakresie jedynie pilotażowy program.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

22.12.2018 17:54:21

~Andrzej Szczur

Znakomity pomysł spotkałem się już z podobnym pomysłem

gdzie napój w butelce plastikowej można było kupić po oddaniu plastykowej butelki.Mozna zrobic skup butelek makulatury złomu nieczynnych aparatów telewizyjnych / choć teraz jest samochód który odbiera te rzeczy/ i osoba taka w zamian dostawała by bilety na komunikacje miejska. Warto o takim czymś pomyslec . Stare meble też by można odbierac od zglaszających na numer tel.

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie - Aktualności Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej? ...

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi. ...

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powięk...

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem  - Aktualności Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2.  ...

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka - Aktualności Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem