Reklama

Aktualności / Rzeszów

Dyrektor szpitala przy ul. Lwowskiej przedstawił wyniki finansowe placówki. Istnieje koncepcja przebudowy

Dodano: 19.04.2018 r.

Dyrektor szpitala przy ul. Lwowskiej przedstawił wyniki finansowe placówki. Istnieje koncepcja przebudowy  - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Dyrektor Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie podsumował ostatni rok swojej pracy na tym stanowisku. Krzysztof Bałata przedstawił wyniki finansowe szpitala, z których wynika, że od lipca 2017 roku placówka nie przynosi strat.

Według danych przedstawionych przez Krzysztofa Bałatę na koniec roku 2017 szpital wykazał stratę mniejszą o ponad 30 milionów złotych w porównaniu z rokiem poprzednim.
W wyszczególnieniu miesięcznym z roku 2017 wykazano, że w miesiącach lipiec-listopad placówka przyniosła zysk w wysokości około 5,7 miliona złotych. Analogicznie w miesiącach styczeń-czerwiec 2017 szpital poniósł stratę prawie 35 milionów złotych.

„Czeka nas ciężka praca. Pozwala to patrzeć w przyszłość z lekką wiarą, że będzie lepiej, przy założeniu niezmiennych warunków” – mówił dyrektor. 

Według dyrektora tak znaczącą poprawę finansów udało się osiągnąć dzięki zwiększeniu przychodów z NFZ i innych źródeł, ograniczeniu kosztów prowadzonej działalności, analizie kosztów stałych i zmiennych oraz wpływaniu na nie. Dyrektor podał kilka konkretnych przykładów.

„Staramy się wpływać na powstanie kosztów zmiennych na etapie ich powstawania czyli na etapie postępowań o zamówienie publiczne” – tłumaczył dyrektor. 

Dyrektor Bałata wymienił także koszty stałe, np. na samych składkach do PFRON szpital rocznie oszczędza ok. 900 tys. zł.  Bilans finansowy poprawiły zmiany organizacyjne np. realizacja utrzymania czystości przez szpital, zmiany w organizacji funkcjonowania bloku operacyjnego i SOR.

Poza kontynuacją restrukturyzacji placówki, za jeden z najważniejszych celów jaki przed stawia przed sobą placówka, to doprowadzenie do rozbudowy Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie.

Dyrektor zaprezentował koncepcję rozbudowy podkarpackiego szpitala. W ostatnich dniach spośród kilku koncepcji wybrano jedną. Zakłada ona, że w nowym budynku znajdzie się: Zintegrowany Blok Operacyjny Dorosłych i Dzieci (16 sal operacyjnych), Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci z 14 stanowiskami, Centralna Sterylizatornia dla potrzeb całego szpitala, Bank Krwi z Pracownią Immunologii Transfuzjologicznej, Oddział Dializ dla 17 stanowisk z pełnym zapleczem.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ...

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drug...

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Aktualności Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 wrześn...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: