Reklama

Aktualności / Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z CWKS Resovia Rzeszów. Będzie nowy kierunek studiów

Dodano: 06.12.2018 r.

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z CWKS Resovia Rzeszów. Będzie nowy kierunek studiów - Aktualności Rzeszów

fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z klubem CWKS Resovia Rzeszów. Jednym z jej elementów jest tworzenie wspólnych inicjatyw w zakresie kształcenia i podnoszenia kwalifikacji sportowych.

Porozumienie z CWKS Resovia to kolejna umowa, którą Politechnika Rzeszowska podpisuje z klubem sportowym w Rzeszowie. W lipcu br. uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z klubem Stal Rzeszów.

„Zakres współpracy z CWKS Resovia Rzeszów obejmuje podobne kwestie jak współpraca ze Stalą Rzeszów. Będziemy udostępniać nasze obiekty, sprzęt, wyposażenie dla sportowców. Począwszy od szkoły podstawowej a skończywszy na sportowcach wyczynowych” – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Współpraca między uczelnią a klubem CWKS Resovia Rzeszów realizowana będzie poprzez wspólne inicjatywy w zakresie kształcenia, stwarzanie warunków do rozwijania indywidualnych zainteresowań i podnoszenia kwalifikacji sportowych, a także realizację przedsięwzięć mających na celu zapewnienie optymalnych warunków rozwoju kultury fizycznej oraz wspólne organizowanie i realizację imprez sportowych i rekreacyjnych.

Dodatkowo, rektor PRz informuje, że jest już przygotowana dokumentacja do uruchomienia nowego kierunku na Wydziale Zarządzania - zarządzanie sportem. Uczelnia rozszerza też zaplecze sportowe. Planuje budowę krytego orlika, lodowiska i otwartego stadionu, na którym będzie można uprawiać podstawowe elementy lekkoatletyczne. Wniosek o finansowanie kompleksu sportowego jest już skierowany do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej zaznacza, że podpisana umowa jest jednym z elementów strategii rozwoju sportu. W jej ramach podpisano wcześniej umowy z Zespołem Szkół Sportowych w Rzeszowie, Stalą Rzeszów i obecnie z CWKS Resovia, które tworzą otoczenie sportowe uczelni. Strategia rozwoju sportu zakłada też tworzenie nowych kierunków, nie tylko zarządzanie w sporcie, ale także specjalności inżynieria sportowa, z dużym znaczeniem nauk fizycznych i inżynierskich, która będzie realizowana na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.

„Dzisiejszy model uniwersytetu czy uniwersytetu technicznego, to nie tylko badania i kształcenie na wysokim poziomie, ale też obszar sportu i to w trzech wymiarach: rozgrywek, kształcenia i badań. To jest model realizowany na uczelniach wyższych w krajach wysokorozwiniętych i my chcemy go rozwijać” – mówi prof. Masłowski.

Dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej mówi, że współpraca z CWKS Resovia obejmie podobny zakres tematyczny jak realizowana już współpraca z klubem Stal Rzeszów. Centrum udostępnia młodym sportowcom sale, pracowników, którzy są w stanie przekazać wiedzę ważną dla rozwoju sportowca: możliwości ciała, wydolności organizmu, kwestii zdrowotnych. Ważnym obszarem współpracy jest też edukacja rodziców młodych sportowców. 

„W tej chwili model młodego sportowca to nie jest tylko trening ale również edukacja rodziców, którzy muszą wiedzieć jak takiego młodego człowieka prawidłowo prowadzić, żeby nie zrobić mu krzywdy” – mówi dr Gardzińska.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok - Aktualności Rzeszów

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok

RZESZÓW. Wędliny, sery, soki, owoce, warzywa czy rękodzieło to tylko niektóre z produktów, jakie można nabyć na Podkarp...

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd - Aktualności Rzeszów

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę...

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, ...

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie  - Aktualności Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddzi...

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki - Aktualności Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: