Reklama

Aktualności / Rzeszów

Sprawdź jakie inwestycje zostaną zrealizowane na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2

Dodano: 20.12.2018 r.

Sprawdź jakie inwestycje zostaną zrealizowane na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Planowane inwestycje na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie były tematem konferencji prasowej, która odbyła się w placówce.

Podczas konferencji poinformowano o kluczowych inwestycjach dla szpitala. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w Warszawie podpisano umowę na realizację projektu zatytułowanego „Modernizacja i doposażenie sprzętu medycznego na potrzeby funkcjonowania Centrum Urazowego Dzieci”. Wartość tego zadania to ponad 10 milionów złotych.

Projekt przewiduje remont oraz zakup sprzętu w Klinice Chirurgii Dzieci oraz Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci, a także doposażenie Bloku Operacyjnego Dzieci oraz Sali Intensywnej Opieki Pooperacyjnej, jak również inwestycje w sprzęt w Klinice Intensywnej Terapii i Anestezjologii z Ośrodkiem Ostrych Zatruć Pododdziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla Dzieci i Noworodków.

Kluczową inwestycją będzie projekt  „Rozszerzenie działalności Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka, wraz z rozbudową Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2”. Wartość zadania to ok. 300 mln złotych, z czego 45 mln zł będzie pochodzić ze środków województwa podkarpackiego. Więcej o powstaniu Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka TUTAJ.

Wkrótce realizowany będzie projekt „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej”. Został on zaakceptowany na XIX posiedzeniu Komitetu Sterującego. Całkowita wartość zadania to ponad 25 mln zł. Inwestycja przewiduje przebudowę i remont pododdziałów położnictwa i intensywnej terapii noworodka wraz z doposażeniem, przebudową i remontem bloków operacyjnych i centralnej sterylizatorni oraz remontem pomieszczeń na potrzeby Kliniki Gastroenterologii wraz z wyposażeniem.

Samorząd Województwa w przyszłym roku wyda na ten szpital ponad 10 milionów złotych. Szpital będzie kontynuował takie zadania jak „Rozwój pracowni Angiografii Badań Naczyniowych, utworzenie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu czy przebudowa budynku Histopatologii i Patomorfologii”. Inwestycje, które są realizowane przy tym wsparciu, zamykają się kwotą prawie 30 milionów złotych. Dodatkowo rozpocznie się inwestycja związana z przebudową Kliniki Neurologii Dzieci, wraz z doposażeniem. Wartość zadania to około 2 miliony złotych w całości finansowana ze środków województwa.

Jak podkreślił Krzysztof Bałata, dyrektor szpitala KSW nr 2, ważną inwestycją z punktu widzenia całego Podkarpacia będzie utworzenie Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy Dzieci. W przyszłym roku zostanie przeprowadzony remont pomieszczeń, co pozwoli na powstanie jednej sali pobytu dziennego oraz jednej izolatki pediatrycznej. Na ten cel w budżecie województwa zabezpieczono na  pierwsze półrocze kwotę 500 tysięcy złotych.

Będzie to wstęp do utworzenia Regionalnego Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy, który powstanie w oparciu o bazę techniczną i medyczną dwóch szpitali klinicznych, czyli Szpitala Klinicznego nr 1 im. F. Szopena oraz Szpitala Klinicznego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie będzie realizował także swoje inwestycje także z budżetu własnego.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok - Aktualności Rzeszów

Podkarpacki Bazarek. Znamy harmonogram na cały rok

RZESZÓW. Wędliny, sery, soki, owoce, warzywa czy rękodzieło to tylko niektóre z produktów, jakie można nabyć na Podkarp...

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd - Aktualności Rzeszów

Strażacy z OSP Pogwizdów Nowy otrzymają nowy pojazd

RZESZÓW. Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę...

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, ...

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie  - Aktualności Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddzi...

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki - Aktualności Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: