Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tegoroczna edycja targów pracy i targów edukacyjnych odbędzie się w G2A Arena

Dodano: 20.02.2018 r.

Tegoroczna edycja targów pracy i targów edukacyjnych odbędzie się w G2A Arena - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 27 lutego ruszą X Europejskie Targi Pracy WorkExpo i XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena i potrwa do 28 lutego.

Dwa cykliczne wydarzenia odbędą się w nowej formule w G2A Arena w Jasionce. Połączenie obu targów, jak również nowe miejsce świadczą o znaczeniu tych wydarzeń na terenie Podkarpacia.

„Nasze rozmowy z przedstawicielami wielu branż biznesu udowadniają, że podkarpaccy pracodawcy zaczynają szukać nowych rozwiązań rekrutacyjnych. Mocniej interesują się kierunkami kształcenia zawodowego i ogólnie uczniami szkół ponadgimnazjalnych” – tłumaczył Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie.

Targi odbywać się będą w dwóch odrębnych częściach. W części wystawienniczej umieszczone zostanie ok. 40 stanowisk wystawowych dla pracodawców - organizatorzy wciąż mają otwartą listę dla zainteresowanych. Natomiast w drugiej części odbywać się będą konsultacje, prezentacje oraz spotkania z zakresu rynku pracy.

Uczestnicy targów mogą spodziewać się obecności kilkudziesięciu wystawców, pracodawców, firm szkoleniowych, biur pośrednictwa pracy oraz programów wymian stażowych i szkoleń pracowniczych. Organizatorzy zapowiadają pojawień się ofert szkolnych wymian międzynarodowych. Na targach pojawią się oferty pracy z branży przemysłowej, motoryzacyjnej, informatycznej i logistycznej.REKLAMA

„Staramy się, jako Urząd Pracy (przyp. red.), zbliżyć biznes i szkolnictwo zawodowe. Urzędy pracy powinny zabezpieczać kadry, jednak brakuje specjalistów” – mówił Tomasz Czop.

Połączenie targów wiąże się z ideą jaka winna przyświecać Urzędom Pracy, a mianowicie pokazanie alternatywy młodym ludziom, uświadomić ich, że istnieje inna droga, która nie musi się wiązać z liceum i studiami. Istnieją przecież szkoły zawodowe, po których możemy znaleźć również dobrą pracę z przyzwoitym wynagrodzeniem: „Rozwój szkolnictwa zawodowego nie jest tylko dla słabych uczniów” – tłumaczył dyrektor WUP.

Targi WorkExpo i EduSalon po raz pierwszy odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego. Targi są otwarte od godziny 9.00 do 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

Z danych sprawozdawczych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia na Podkarpaciu w styczniu 2018 roku wyniosła 10,1%. Wzrost o 0,4% w stosunku do grudnia 2017 roku spowodowany jest ponowna rejestracją w urzędach pracy osób powracających po zakończonych umowach na czas określony.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych - Aktualności Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach...

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: