Reklama

Aktualności / Rzeszów

Urząd Marszałkowski wyda ok. 190 mln zł na tabor Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

Dodano: 10.12.2018 r.

Urząd Marszałkowski wyda ok. 190 mln zł na tabor Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Kolejny etap projektu pn. Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej dobiega końca. Tym Razem Urząd Marszałkowski zajął się sprawą zakupu taboru. Na ten cel wyda ok. 190 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa taboru kolejowego przeznaczonego do wykonywania przewozów pasażerskich w ramach realizowanego projektu pn. Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA w zakresie: zakup taboru wraz z usługą serwisowo – utrzymaniowo – naprawczą.

Ogłoszony 12 października przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy dostawy 8 szt. fabrycznie nowych pojazdów szynowych z napędem elektrycznym w wersji trójczłonowej. Na ten cel przeznaczono 165 104 027,95 zł. Ustalono dwie daty dostawy: do 30.06.2020 r. (2 sztuki) oraz do 30.09.2020 r. (6 sztuk).

Druga część przetargu dotyczy dostawy 2 szt. fabrycznie nowych dwuczłonowych zespołów trakcyjnych z napędem spalinowym. Z kolei na ten etap przetargu wyznaczono limit na poziomie 43 102 441,14 zł oraz termin dostawy 30 czerwca 2020 roku.

3 grudnia br. poznano wszystkich wykonawców zainteresowanych dostarczeniem taboru kolejowego. Łącznie w przetargu wystartowało trzy firmy, jednak zwycięzców może tylko dwóch. Warto dodać, że wszystkie oferty zmieściły się w wymaganiach finansowych Urzędu Marszałkowskiego.REKLAMA

W pierwszej części najlepszą propozycję finansową wystosowała firma PESA z Bydgoszczy – 153 996 000 zł. Do wykonania drugiej części przetargu zgłosiła się jedna firma: Newag z Nowego Sącza, z ofertą na 36 162 000 zł. Warto dodać, że firma Newag brała również udział w pierwszej części przetargu, gdzie przedstawiła ofertę na 157 mln zł.

Przypominamy, że projekt budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej zakłada wykorzystanie już istniejących linii kolejowych oraz budowę nowej linii kolejowej do Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka o długości ok. 5 km. Pierwsze pociągi mają pojawić się na nowej linii już w 2021 roku.

Według wstępnych założeń nowa linia ma objąć następujące miejscowości: Rzeszów – Dębica, Rzeszów- Przeworsk, Rzeszów-Kolbuszowa i Rzeszów –Strzyżów, Rzeszów-Port Lotniczy Jasionka. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu - Aktualności Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Pi...

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej - Aktualności Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30....

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: