Reklama

Aktualności / Rzeszów

W G2A Arena rozdano Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Dodano: 16.11.2018 r.

W G2A Arena rozdano Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP - Aktualności Rzeszów

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk

RZESZÓW. Wśród najlepszych firm nagrodzonych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę znalazło się przedsiębiorstwo z Podkarpacia – firma Ultratech. Gala wręczenia nagród zakończyła oficjalną część pierwszego dnia Kongresu 590 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym znajdującym się w podrzeszowskiej Jasionce.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest przyznawana raz do roku. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki i budują pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. W tegorocznej - XVI już edycji - kapituła pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Opolskiego, nominowała 21 firm spośród 140 wniosków. Spośród nich prezydent Andrzej Duda wybrał te najlepsze.

W ramach tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej, Prezydent RP wręczył wyróżnienia w siedmiu kategoriach: pięciu głównych i dwóch specjalnych.

Kategorie główne i nominowani:
 
 • Lider MŚP - To nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie. Nominowani to: Ekoenergetyka – Polska, Grupa Pietrucha oraz Ultratech.
 • Narodowy Sukces - nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw. Nominowani: Ceramika Paradyż, PKO BP S.A., U Jędrusia.
 • Międzynarodowy Sukces - nagroda dla przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych. Nominowani: AIUT, Synthos, Vigo System.
 • Odpowiedzialny Biznes - nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Nominowani: Euro-Eko, PKO BP, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
 • Firma Rodzinna – nagroda dla przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi, czyli podmiotami gospodarczymi z sektora mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw zarejestrowanymi i działającymi w Polsce co najmniej 15 lat. Nominowani: Lubaz Poliuretany, LUG S.A, MB – Pneumatyka.
 
Kategorie specjalne:
 
 • Startup_PL - nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną. Nominowani: 3Thermo, Genomtec, Photon Entertainment.
 • Badania+Rozwój - nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną. Nominowani: Advanced Protection Systems, Astronika, Centrum Słuchu i Mowy.
 
Przed galą wręczenia nagród prezydent wspólnie z marszałkiem oraz członkami zarządu województwa i zaproszonymi gośćmi, wyszedł przed budynek Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, gdzie został ustawiony dzwon odlany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.REKLAMA

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
 
 • Lider MŚP – Ultratech  - firma z Podkarpacia zgłoszona przez urząd marszałkowski. To przedsiębiorstwo działające na Podkarpaciu od 2000 roku. Zajmuje się produkcją części i podzespołów dla światowych firm lotniczych i energetycznych.
 • Narodowy Sukces: Ceramika Paradyż
 • Międzynarodowy Sukces: Vigo System
 • Odpowiedzialny Biznes: PKO Bank Polski
 • Firma Rodzinna: MB Pneumatyka
 • Start-up PL: Photon Entertainment
 • Badania+Rozwój: Astronika
 
Prezydent przyznał też nagrodę specjalną, otrzymał ją Zbigniew Grycan, producent lodów. A z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości nagrodę otrzymała firma Hefra – Warszawska Fabryka Platerów, produkująca od 1824 ekskluzywne sztućce i zastawę stołową.

„Gratuluję tych nagród. Wybór był szalenie trudny. Dziękuję kapitule, która wykonała ciężką pracę. Każda z państwa firm może być wzorem dla innych, jesteście ludźmi niezwykle ambitnymi, którzy we wspaniały sposób rozwijają Polskę. Dlatego gratulując tej nagrody, chcę podziękować za to, że w taki a nie inny sposób realizujecie się gospodarczo, realizujecie to wielkie dzieło  budowy gospodarczej naszego państwa. Możecie być wzorem dla innych” – mówił tuż po wręczeniu nagród prezydent Andrzej Duda.

Pierwszy dzień Kongresu 590 zakończył się uroczystym Bankietem Podkarpackie Smaki, wydanym przez marszałka województwa. Goście wydarzenia mogli skosztować przysmaków inspirowanych dawną, podkarpacką kuchnią.
 

Reklama
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście - Aktualności Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańcó...

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. ...

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej - Aktualności Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i ...

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: