Reklama

Aktualności Rzeszów

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja]

Dodano: 11.09.2018

W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Chcą wprowadzić darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z Rzeszowa [aktualizacja] - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni zdecydują o wprowadzeniu darmowych biletów dla ok. 20 tys. dzieci i młodzieży zameldowanych w Rzeszowie. Jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany, wejdzie w życie najwcześniej w październiku.  

O pomyśle Tadeusza Ferenca dowiedzieliśmy się w piątek na spotkaniu z mieszkańcami Budziwoja. Szczegóły przedstawiono na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami. Bezpłatne przejazdy dotyczyć będą dzieci i młodzieży, których rodzice są zameldowani w Rzeszowie, ten pomysł ma wpłynąć na mniejsze wydatki dla dzieci, jak i również zachęcić inne gminy do przyłączenia się do Rzeszowa.

„Sytuacja finansowa miasta jest taka, że możemy sobie na to pozwolić. Takie decyzje - mam nadzieję - zostaną podjęte jeszcze w tym tygodniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.REKLAMA

Termin sesji nadzwyczajnej wyznaczono w poniedziałek na godzinę 16.00. Aktualnie przewodniczący czeka na projekt uchwały, bez którego rozpoczęcie obrad jest niemożliwe.

„Koszty jakie wyliczyliśmy z tytułu darmowych biletów, to ok. 10 mln zł. i te koszty ponoszą oczywiście obywatele naszego miasta. Będą to ulgi dla dzieci zameldowane w mieście” – dodaje prezydent Ferenc.

Jeżeli pomysł bezpłatnych biletów dla uczniów i młodzieży zostanie zaakceptowany, to uchwała zacznie obowiązywać 14 dni po jej ustanowieniu. Należy się spodziewać, że najwcześniejszy termin obowiązywania uchwały to październik.

„Osoby uprawnione, będą się mogły zwrócić do ZTM-u. Będą dostawać tzw. zerowe bilety” – wyjaśnia Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. ...

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek - Aktualności Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek. ...

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - Aktualności Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu. ...

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku - Aktualności Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem