Dodano: 02.07.2017 r.
Do skoku spadochronowego wcale nie musimy posiadać odpowiedniego przygotowania zdobytego podczas kursu spadochronowego. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się skoki spadochronowe w tandemie, które polegają na skoku odbywającym się w dwójkę. Skaczą wówczas instruktor spadochroniarstwa, który nazywany jest pilotem tandemu, który połączony jest uprzężą tandemową z pasażerem, który nie musi posiadać w tym zakresie żadnego przygotowania. Do skoków tego rodzaju stosuje się też bezpieczne spadochrony tandemowe składające się ze spadochronu głównego i zapasowego, a także automaty, które potrafią samoczynnie otworzyć spadochron zapasowy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Skoki tandemowe wykonujemy z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi, co pozwala na doświadczenie tak zwanego swobodnego spadania. Terminem tym określa się spadanie jeszcze bez otwartej czasy spadochronowej, gdy lecimy w kierunku ziemi z maksymalną prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę, bez żadnych ograniczeń. Spadanie to w zależności od wysokości wyskoku trwa od 30 do 60 sekund.
Otwarcie spadochronu głównego ma miejsce na wysokości około 1700 metrów. Następnie ma miejsce szybowanie na otwartej czaszy, podczas którego możemy podziwiać piękno okolicy z perspektywy ptaka. Szybowanie trwa około 5 minut, a następnie odbywa się miękkie lądowanie ze ślizgiem. Wszystkim steruje pilot tandemu, dlatego nie musimy się o nic obawiać.
To wyjątkowe wydarzenie może być również nagrywane i fotografowane. Musimy wówczas wykupić dodatkową opcję, ale możemy wtedy uzyskać niesamowite pamiątki. Za zebranie materiałów odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek, na którego kasku montuje się kamerę – to powoduje, że ujęcia są tak efektowne.
Do skoków tandemowych nie potrzebujemy żadnego szczególnego przygotowania. Nie musimy brać udziału w kursach spadochronowych, nie musimy również przechodzić badań lekarskich. Główne przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych to waga wyższa niż 100 kilogramów, a także wybrane dolegliwości, w tym epilepsja, nieuregulowana niewydolność krążeniowa i oddechowa, ciężkie choroby kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości.
Dzisiaj w tandemach możemy skakać niemalże na terenie całej Polski. Ceny zależne są głównie od wysokości wyskoku i dodatkowych usług. Za podstawowy skok z 3000 metrów będziemy musieli zapłacić około 500-600 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów zapłacimy 700-800 złotych. Usługa wideorejestracji to wydatek od około 200 do 300 złotych. Ośrodki prowadzące skoki tandemowe mają też wiele promocji dla klientów, więc cena może być jeszcze niższa.
Gdy również masz ochotę na emocjonujący skok spadochronowy, skorzystaj z oferty Certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Pełna oferta zaprezentowana jest na stronie: skydive.pl.
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Obecnie na świecie ludzie posługują się ponad 6 tysiącami różnych języków. Jednak od zarania dziejów ludzie zdawali sobie sprawę z konieczności stworzenia jednego, uniwersalnego j...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za prowadzenia działalności gospodarczej lub specjalnych działów produkcji rolnej opodatkowanej podatkiem liniowym i do 20 stycznia 2018 roku złożyłeś pisemne...
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Przy wyborze każdego roweru, także damskiego, obowiązują w zasadzie takie same zasady. Trzeba sprawdzić, jaki rozmiar ramy jest dla nas odpowiedni, i zdecydować, do czego tak naprawdę potrzebujemy row...
Dodano: 09.03.2019 | Komentarze: 0
Potrzeba pozyskania dodatkowych finansów rodzi konieczność zastanowienia się jak to zrobić i z jakiego źródła najlepiej zaczerpnąć....
Dodano: 06.03.2019 | Komentarze: 0
Reklama
|