Reklama

Aktualności

Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperal

Dodano: 27.07.2019 r.

Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperal - art. sposn.
Chcesz dowiedzieć się czym jest wszycie Esperalu, jak działa i ile kosztuje w Leżajsku ? Zerknij na stronę czasnazdrowie24 lub przeczytaj poniższy artykuł, w którym dowiesz się:
 
 • czym jest esperal,
 • Jak działa wszywka alkoholowa,
 • jakie są skutki uboczne po spożyciu alkoholu,
 • koszt wykonania zabiegu w Leżajsku. 


Wszycie esperalu w Leżajsku 


Esperal to tzw. wszywka alkoholowa, zaliczany jest do terapii awersyjnych i od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia alkoholizmu. Wszywka alkoholowa składa się z tabletek przeznaczonych do implantacji w ciele pacjenta. Cena esperalu w Leżajsku wynosi maksymalnie 700 złotych. W przypadku spożycia alkoholu po implantacji leku, dochodzi do zwiększenia stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia organizmu. Działania niepożądane związane z łączeniem esperalu i alkoholu mogą występować przez okres roku od dnia implantacji. Zabieg wszywki alkoholowej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu jest praktycznie bezbolesny.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?


Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Po przeprowadzeniu wywiadu, pacjent zostaje przygotowany do zabiegu. Zanim to jednak nastąpi pacjent poddawany jest kontroli trzeźwości. Nie powinien spożywać alkoholu przez ostatnie minimum 24 godziny. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie i umieszcza tabletkę. Rana jest zszywana, a zabieg jest bezbolesny. Należy pamiętać o odpowiednim przemywaniu rany. W razie wystąpienia obrzęku lub wyciekających płynów surowiczych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. 

Skutki uboczne po spożyciu alkoholu

Zabieg wszycia Esperalu z pozoru jest prostym i szybkim zabiegiem, jednak należy przestrzegać zasad, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Występują już po kilku minutach od spożycia niewielkiej ilości alkoholu. Do najczęstszych skutków ubocznych należą:
 
 • przyspieszenie akcji serca, 
 • ostry ból i zawroty głowy,
 • wymioty i duszności,
 • silne zaczerwienienie na twarzy,
 • silna potliwość,
 • nieprzyjemny, metaliczny posmak w ustach,
 • uczucie lęku i niepokoju.
Do poważniejszych skutków ubocznych można zaliczyć zawał serca, drgawki, niewydolność oddechowo - krążeniowa. Czas trwania skutku ubocznego po spożyciu alkoholu wynosi od 4 do nawet 10 godzin.
 

Cena wszycia Esperalu w Leżajsku

 
Ceny zabiegów wszywki alkoholowej są bardzo zróżnicowane, jednak w klinice Czas Na Zdrowie - oddział w Leżajsku koszt wykonania zabiegu to około 700 zł. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego lekarza z wieloletnim doświadczeniem. Pacjent poddawany jest miejscowemu znieczuleniu. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotować. Należy przestać spożywać alkohol min. 24 h przed oraz być w pełni świadomym skutków ubocznych wynikających ze spożycia alkoholu po wszyciu Esperalu.

Artykuł partnera

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

29.11.2020 07:14:32

~prazykwantel sprzedam prazykwa

26.11.2020 10:07:26

~prazykwantel sprzedam prazykwa

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Kto wykona dokumentacje dla budowy dwóch obwodnic na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Poznaliśmy oferty na wykonanie dokumentacji obwodnic: Miejsca Piastowego i Przemyśla, które powstaną w ramach programu „100 obwodnic”....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności....

Dodano: 22.01.2021 | Komentarze: 0

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 15 osób [21.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 216 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 136 osób, zmarło 15 mieszkańców województwa.  ...

Dodano: 21.01.2021 | Komentarze: 0

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje
Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Wszywka alkoholowa Leżajsk - Esperalprazykwantel sprzedam prazykwa:
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem