Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

BULWARY

BULWARY
HISTORIA

Popularnie zwane plantami, rzeszowskie Bulwary zostały usytuowane w rejonie popularnej Hali Podpromie, Mostu Zamkowego oraz kładki pieszo-rowerowej. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce w mieście w okresie wakacyjnym. Największy lokalny obiekt zieleni znajduje się nad rzeszowskim Wisłokiem. Kilka lat temu park gruntownie zmodernizowano, wydzielając estetyczne ścieżki dla rowerzystów oraz pieszych.

ATRAKCJE

Na bulwarach można spokojnie posiedzieć, pobiegać, pojeździć na rolkach i pospacerować. Na terenie plant zamontowano ławki a od strony budynków mieszkalnych, w tylnej części kompleksu, znajduje się niewielki plac zabaw dla dzieci. Zaraz obok parku, od strony Mostu Zamkowego stosunkowo niedawno wybudowano skatepark, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej młodzieży. Pojawiły się również plany stworzenia w ciągu najbliższych miesięcy także dirtparku oraz snowparku. W niedalekiej odległości od tych obiektów funkcjonuje park linowy.

Od strony zapory i Mostu Karpackiego bulwary prowadzą do Rezerwatu Lisia Góra, który stanowi miejsce w całości objęte ochroną. W pobliżu ścieżek przyrodniczych można wypożyczyć kajak oraz rowerek wodny, by popływać po Wisłoku. Po przeciwnej stronie wydzielono obleganą w lecie „plażę” z kąpieliskiem Żwirownia. Jakiś czas temu ozdobiono teren egzotycznymi palmami. Na placu znajduje się również boisko przeznaczone do gry w siatkówkę oraz niewielki plac zabaw.
 
Autor zdjęć: Emilia Pająk, Victor
 
 
Reklama
BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY BULWARY
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: