Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

HALA PODPROMIE

HALA PODPROMIE
HISTORIA

Usytuowana na obszarach rekreacyjnych „Bulwary” rzeszowska Hala Podpromie została zaprojektowana przez Stanisława Kusia. Pierwsze prace nad jej powstaniem rozpoczęły się w latach 70-tych. Obiekt został natomiast oddany do użytku mieszkańców 16 czerwca 2002 roku. Inwestycja powstała na powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych z kolei przestrzeń sportowa wynosi 15 tysięcy metrów kwadratowych. Oficjalna nazwa budowli to Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe im. Jana Strzelczyka. Łącznie hala może pomieścić ponad 4300 osób. Odznacza się swoją nowoczesnością i wielofunkcyjnością, stanowiąc pod względem pojemności ósmy obiekt halowy w kraju.

ATRAKCJE

Hala Podpromie jest kompleksowo przystosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Na jej terenie odbywa się kilka systematycznie organizowanych wydarzeń takich jak: Kongresy Świadków Jehowy, Targi Budowlane i Mieszkaniowe, Wystawy Psów oraz Gołębi Rasowych. Ponadto w ciągu minionych lat w obiekcie przeprowadzono spektakularne imprezy sportowe o charakterze zarówno ogólnokrajowym jak i międzynarodowym – siatkarski World Grand Pix kobiet (2007 r.), Puchar Świata w Łucznictwie (2008 r.), eliminacje siatkarskie do Mistrzostw Świata mężczyzn (2005 r.), Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie (2009 r.) i inne.
 
 
Autorzy zdjęć: Victor, Emilia Pająk.
 
 
 
 
 
Reklama
HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE HALA PODPROMIE
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem