Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

KOLOROWY MOST

KOLOROWY MOST
HISTORIA

Charakterystyczny, kolorowy most został usytuowany w miejsce starej kładki. Konstrukcja połączyła ul. Wierzbową z ul. Naruszewicza. Prace nad przeprawą trwały siedem miesięcy. Inwestycja kosztowała 6 mln 700 tys. zł. Fundusze potrzebne na cel realizacji projektu częściowo pochodziły z tzw. schetynówek. Oficjalne oddanie obiektu do użytku miało miejsce w grudniu minionego roku. Most został poświęcony.

ATRAKCJE

Konstrukcja wywołała spore kontrowersje wśród mieszkańców Rzeszowa ze względu na oryginalną kolorystykę obiektu przypominającą tęczę. Przeprawa jest pierwszym na terenie miasta mostem o budowie łukowej. Posiada dwukierunkową szosę oraz chodniki dla pieszych. Obciążenie konstrukcji wynosi maksymalnie 30 ton. W godzinach wieczornych most zostaje efektownie podświetlony.

Autor zdjęć: Victor

Reklama
KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST KOLOROWY MOST
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem