Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

OGRÓD POLISENSORYCZNY

OGRÓD POLISENSORYCZNY
HISTORIA

Ogród polisensoryczny to niedawno utworzony obiekt, który powstał przy siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce na początku czerwca 2014. Ten ciekawy plac udało się przygotować dzięki ścisłej współpracy placówki edukacyjnej z Fundacją Rosa, Urzędem Miasta Rzeszowa oraz kilkoma sponsorami. Poza tym, że jest to kolejna atrakcja rozwijającej się stolicy innowacji, ogród ma przede wszystkim pełnić rolę terapeutyczną. Inwestycja kosztowała około 60 tys. zł.

ATRAKCJE

Obiekt zajmuje powierzchnię dokładnie pięciu arów. Na tym terenie zasadzono bujną, kolorową roślinność i zamontowano schludne ławeczki. Dodatkowo wydzielono też drobne alejki, którymi można się przechadzać i podziwiać krajobraz ogrodu. Poza standardowym wyposażeniem, na obszarze placu znajduje się także sporo specjalnych urządzeń, które są przystosowane do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych umysłowo. Poprzez precyzyjne zagospodarowanie ogrodu polisensorycznego możliwe jest stymulowanie wszystkich zmysłów – dotyku, węchu, słuchu, wzroku a nawet smaku. Uczniowie mogą nie tylko przechadzać się parkiem, ale także zapoznać się z rozmaitymi odmianami roślin. Dodatkowo nauczą się jak je pielęgnować. Walory wizualne i użytkowe podnoszą barwne luksfery, budki dla ptaków oraz huśtawka.

Autor zdjęć: Emilia Pająk.
 
 
 
Reklama
OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY OGRÓD POLISENSORYCZNY
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieciDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Wypadek na DK28 w Rymanowie. Utrudnienia w ruchuDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Jedna osoba ranna w wypadku na ul. NowosądeckiejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
3 osoby ranne w wypadku w Majdanie SieniawskimDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Potrącenie pieszej w Rudnej MałejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dachowanie forda w Iwoniczu. 4 osoby ranneDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: