Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

OGRODY BERNARDYŃSKIE

OGRODY BERNARDYŃSKIE
HISTORIA

Ogrody Bernardyńskie zostały oficjalnie oddane do użytku mieszkańców 23 czerwca 2013 roku. Realizacja inwestycji zajęła trzy lata. Pierwsze prace nad stworzeniem obiektu podjęto w maju 2010 roku. Rozpoczęto od przygotowania podziemnego placu parkingowego. Środki pieniężne wygospodarowali na ten cel ojcowie Bernardyni. Wdrożenie projektu wymagało sumy 30 mln zł. Na wykonanie estetycznych ogrodów usytuowanych bezpośrednio nad parkingiem udało się uzyskać dofinansowanie unijne. Za otrzymaną w ramach wsparcia kwotę 24 mln zł stworzono także centrum religijno-kulturowe, w którym zgodnie z założeniem odbywają się konferencje oraz wykłady.

ATRAKCJE

Pomysł wybudowania eleganckich ogrodów opierał się na idei niegdyś funkcjonującego obiektu zieleni, jaki zdobił teren wokół bazyliki jeszcze przed wojną. Obecna kompozycja składa się natomiast z sieci przecinających się ścieżek, wysepki, figury św. Franciszka oraz oczka wodnego i fontann. Zainwestowano również w dekoracyjną roślinność. Z kolorowych kwiatów utworzone zostały oryginalne labirynty. Alejki pokryto ozdobną kostką oraz zamontowano przy nich ławki i kosze na śmieci. Łącznie na terenie parku znajduje się 50 stanowisk siedzących. Całość obiektu została kompleksowo oświetlona.

GODZINY OTWARCIA

Ogrody Bernardyńskie są otwarte przez cały tydzień w godz. 7 – 21. Na placu obowiązuje zakaz wstępu zwierząt.

Autor zdjęć: Victor
Reklama
OGRODY BERNARDYŃSKIE OGRODY BERNARDYŃSKIE OGRODY BERNARDYŃSKIE OGRODY BERNARDYŃSKIE OGRODY BERNARDYŃSKIE
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem