Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

OSTATNI KRYPIARZ

OSTATNI KRYPIARZ
HISTORIA

Pomnik przedstawia ostatniego krypiarza, rzeszowskiego przewodnika – Stanisława Nitkę. Przez kilkadziesiąt lat minionego stulecia transportował on rzeszowian przez miejską rzekę Wisłok. Zajmował się tym od początku lat trzydziestych. Podobne zajęcie upodobała sobie cała rodzina Nitków. Na pamiątkę znanego krypiarza ufundowano mu pomnik, który stworzony został w roku 2004. Rzeźbę przedstawiającą przewoźnika ustawiono w dziesiątą rocznicę jego śmierci.

ATRAKCJE


Pomnik Stanisława Nitki można oglądać na popularnych rzeszowskich Bulwarach. Znajduje się on tuż przy Wisłoku, niedaleko kładki dla pieszych i rowerzystów. W tym punkcie plant krypiarz przeprowadzał „przewózki” rzeszowian z jednego brzegu rzeki na drugi.

Autor zdjęć: Emilia Pająk

Reklama
OSTATNI KRYPIARZ
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem