Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ

PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ
HISTORIA

Park usytuowany został w rejonie ul. Cieplińskiego i Pułaskiego w Rzeszowie. Niedaleko kompleksu zieleni wybudowano halę sportową oraz basen ROSIR. W pobliżu przygotowano też Miasteczko Ruchu Drogowego, które ulokowane zostało zaraz za kościołem Chrystusa Króla. Na przestrzeni lat, park został poddany gruntownej rewitalizacji. Obecnie stanowi czysty i elegancki element krajobrazu miejskiego chętnie odwiedzany przez mieszkańców oraz turystów.

ATRAKCJE

Na terenie parku Jedności Polonii z Macierzą znajduje się estetyczna i imponująca rozmiarem fontanna. Atrakcją jest także ciekawie zaprojektowana sadzawka kaskadowa, która posiada oryginalne figurki wodnych zwierzaków – ślimaka, żaby i jaszczurki. Ponadto wybudowano również charakterystyczną muszlę koncertową. Na obszarze kompleksu przyszykowano dwa place zabaw, z czego jeden jest nieco większy powierzchnią. Dla miłośników rolkowego szaleństwa oraz rowerzystów wydzielono wygodne alejki asfaltowe umożliwiające komfortową jazdę.
 
 
Autor zdjęć: Emilia Pająk
 
 
Reklama
PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ PARK JEDNOŚCI POLONII Z MACIERZĄ
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem