Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

PARK PAPIESKI

PARK PAPIESKI
HISTORIA

Prace nas stworzeniem Parku Papieskiego kontynuowane są od roku 2005. Do zagospodarowania jest 17 hektarów gruntów. Pomysł stworzenia sporego powierzchnią obiektu zieleni zrodził się po śmierci papieża Jana Pawła II. Pierwsze od czego rozpoczęto działania nad urzeczywistnieniem projektu oryginalnego parku to postawienie pamiątkowego obelisku. Następnym krokiem było wydzielenie estetycznych alejek, montaż ławek, zasadzenie ozdobnej roślinności oraz stworzenie pokaźnego placu zabaw przeznaczonego do użytku przez najmłodszych, który wyposażony został w kilkanaście przyrządów typu huśtawki, piaskownice oraz zjeżdżalnie.

ATRAKCJE


Projekt zakładał podzielenie inwestycji na dwie części. Poza ścieżkami do spacerowania oraz placem zabaw w koncepcji uwzględniono także stworzenie parkingu z niemal setką stanowisk postojowych, który udało się oddać do użytku w poprzednim roku. Atrakcją ma być również charakterystyczny strumyk sztucznie piętrzący wodę oraz scena o kształcie muszli, gdzie odbywać się będą koncerty muzyczne oraz imprezy religijne. Ze względu na spore koszty potrzebne na cel realizacji idei Parku Papieskiego ostateczne zakończenie wszelkich prac zapowiedziano na rok 2025 jednak niewykluczone, że inwestycja będzie gotowa szybciej.
 
Autor zdjęć: Emilia Pająk
 
 
 
 
Reklama
PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI PARK PAPIESKI
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem