Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

PODWÓJNA KRÓTKA

PODWÓJNA KRÓTKA
HISTORIA

Ta nietypowa rzeźba znalazła się w stolicy Podkarpacia zupełnie nieprzypadkowo. Wybór akurat takiego tematu również był dokładnie przemyślany, bowiem celem wzniesienia kolejnego obiektu architektonicznego, jaki ma zdobić miasto jest chęć upamiętnienia rzeszowskich siatkarzy. Cała kompozycja prezentuje mecz siatkarski, w trakcie którego pojawia się słynna rozgrywka wymyślona przez trenera Strzelczyka. Owa rozgrywka nazwana została „podwójną krótką” i stąd także nietuzinkowa nazwa dla miejskiej rzeźby. Jej autorem jest Marcin Rut.

ATRAKCJE


Ta pomysłowa rzeźba wykonana została ze stali. Zdobi teren w rejonie rzeszowskiej hali Podpromie, na której od lat organizowane są mecze siatkarskie. Można ją obejrzeć tuż obok skateparku. Rzeźba liczy 4,5 m.
 
Fot. Victor
 
 
Reklama
PODWÓJNA KRÓTKA PODWÓJNA KRÓTKA PODWÓJNA KRÓTKA
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem