Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO

POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO
HISTORIA

Inicjatorem powstania pomnika Czynu Rewolucyjnego był Władysław Kruczek. Roboty nad monumentem ruszyły w roku 1967. Realizatorem projektu jest twórca warszawskiej Nike – Marian Konieczny. Usytuowany w centrum miasta, w rejonie niedawno otwartych Ogrodów Bernardyńskich odsłonięty został 1 maja 1974 roku.

Kilka lat temu, na podstawie rozporządzenia Rady Miasta Rzeszowa, niewpisany do rejestru lokalnych zabytków monument przekazany został ojcom bernardynom za 1% jego faktycznej wartości.

ATRAKCJE

Pomnik wywołuje sporo zamieszania wśród mieszkańców Rzeszowa, których opinie na temat obiektu są rozbieżne. Jest to najbardziej kontrowersyjna atrakcja Rzeszowa, ale jednocześnie obiekt reprezentacyjny, stanowiący wizytówkę stolicy innowacji, który wyróżnia miasto na tle innych miejscowości Polski.
 
Autor zdjęć: Emilia Pająk
 
 
 
 
Reklama
POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO POMNIK CZYNU REWOLUCYJNEGO
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem