Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

POMNIK JANA PAKOSŁAWICA

POMNIK JANA PAKOSŁAWICA
HISTORIA

To kolejna oryginalna rzeźba, jaka pojawiła się na terenie miasta w roku 2014. Figura przedstawia Jana Pakosławica – pierwszego właściciela Rzeszowa. Obiekt znajduje się na skwerze mieszczącym się między gmachem NFZ a Zamkiem Lubomirskich. Rzeźba została oficjalnie odsłonięta 26 października o godz. 11. Było symboliczne przecięcie wstęgi i przemowa władz miasta. Fundatorem nowego symbolu miejskiego jest Andrzej Bajor.

ATRAKCJE


Pomnik jest ciekawie zaprojektowany. Sama figura została wykonana z brązu. Rzeźba liczy równo dwa metry wysokości. Autorem koncepcji jest znany lokalny rzeźbiarz – Krzysztof Brzuzan. Obiekt ma być uhonorowaniem dawnego dyplomaty, rycerza i współpracownika króla Kazimierza Wielkiego – Jana Pakosławica, który to otrzymał Rzeszów w połowie XIV wieku.
 
 
Fot. Victor
 
 
Reklama
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem