Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

POMNIK SYBIRAKÓW

POMNIK SYBIRAKÓW
HISTORIA

W roku 2011 podjęto decyzję o ogłoszeniu konkursu, w ramach którego miał zostać wyłoniony realizator projektu pomnika Sybiraków. Plebiscyt na najlepszą pracę wygrał Jakub Ataman, który zaprezentował postać grzęznącego w śniegu człowieka idącego pod wiatr. Koszt inwestycji oszacowano na około 290 tys. zł. Jej realizatorem została firma Art-Studio ze Szczyglic.

ATRAKCJE

Obiekt stanął w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka. Pomnik wybudowano na cześć polskich zesłańców na Sybir. Poza samą nowo wzniesioną rzeźbą ciekawe jest także miejsce jej usytuowania, to jest rozległy i estetyczny Park Sybiraków. Powstała figura liczy dwa metry wysokości. Rzeźba zrobiona została z brązu. Obiekt specjalnie oświetlono, aby wyróżniał się i był dobrze widoczny z oddali. Oficjalne odsłonięcie pomnika zaplanowano na 17 września 2014 roku.
 
Fot. Victor.
 
Reklama
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem