Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

REZERWAT LISIA GÓRA

REZERWAT LISIA GÓRA
HISTORIA

Rezerwat Lisia Góra zajmuje powierzchnię ponad 8 hektarów. Charakterystyczne wzniesienie znajduje się w rejonie lokalnej rzeki Wisłok. Wysokość bezwzględna terenów lesistych wynosi prawie 200 metrów. Chlubą rezerwatu są pokaźne dęby szypułkowe z imponującymi okazami. Podłoże stanowi skała lessowa. Od lat w rezerwacie mieszka ponad 170 gatunków ptaków, wiele rodzajów płazów takich jak ropuchy zwyczajne, zielone i szare, kumaki nizinne, rzekotki drzewne oraz żaby trawne i moczarowe a także gady i owady. Park znajduje się w całości pod ochroną.

ATRAKCJE

Na obszarze Lisiej Góry znajdują się rozliczne pomniki przyrody. Jest to siódmy punkt ścieżki przyrodniczej im. Władysława Szafera. Dla rzeszowskich rowerzystów to jedno z głównych miejsc wycieczkowych. Rewelacyjna atrakcja również dla osób lubiących piesze wędrówki.
 
 
Autor zdjęć: Wiesław Gargała
 
 
Reklama
REZERWAT LISIA GÓRA REZERWAT LISIA GÓRA REZERWAT LISIA GÓRA
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem