Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

SKWER CICHOCIEMNYCH

SKWER CICHOCIEMNYCH
HISTORIA

Na tym niewielkim wzgórzu w połowie XIV stulecia umiejscowiony był dwór wójtowski. Jak podają karty historii, kilkaset lat później wybudowano tam wieżę artyleryjsko-obserwacyjną. Rewitalizacją placu zajął się architekt rzeszowski Władysław Hennig. Koncepcję opracował Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

ATRAKCJE

Na chwilę obecną plac jest estetycznie zagospodarowany i udekorowany ozdobną roślinnością, otaczającą rzeźbę Józefa Szajny pod tytułem „Przejście 2000”. Obiekt ma upamiętniać Cichociemnych a także wywóz rzeszowskich więźniów do Oświęcimia. Na skwerze znajdują się kamienne tablice z wyrytymi nazwiskami więźniów. Dookoła skweru przy ul. Mickiewicza znajdują się kamieniczki, natomiast po przeciwnej stronie galeria handlowa Pasaż Rzeszów.
 
Autor: Victor
 
 
 
 
 
 
Reklama
SKWER CICHOCIEMNYCH
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem