Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

STADION MIEJSKI „STAL”

STADION MIEJSKI „STAL”
HISTORIA

Stadion Miejski usytuowany jest przy ul. Hetmańskiej 69, nieopodal skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy. Obiekt w roku 2006 trafił w posiadanie Miasta Rzeszowa. Od lat stanowi miejsce organizacji meczy piłkarskich Stali Rzeszów, Resovii Rzeszów a także wyścigów żużlowych drużyny PGE Marma Rzeszów S.A. Budowlę oficjalnie oddano do użytku mieszkańców w czerwcu 1955 roku. Po roku 2000 przeprowadzono kilka inwestycji związanych z renowacją Stadionu – w 2006, 2007 oraz w latach 2011 – 2012. Remont obiektu mający miejsce niespełna dwa lata temu przyniósł największe zmiany. Opracowana koncepcja zakładała wykonanie trybuny wschodniej. Realizatorem prac były firmy Inżynieria Rzeszów i Alstat. Oficjalne otwarcie odnowionej trybuny miało miejsce 6 maja 2012 roku.

ATRAKCJE


Stadion Miejski składa się z zadaszonej Trybuny Wschodniej oraz Trybuny Zachodniej. Część wschodnia może pomieścić niemal 4800 osób, z kolei zachodnia około 7000. Ponadto obiekt posiada dwa boiska rekreacyjne. Boisko „A” wyłożone zostało naturalną nawierzchnią. Jego wymiary wynoszą 90 x 64 m. Boisko „B” posiada nawierzchnię pokrytą syntetyczną trawą. Do dyspozycji graczy jest plac o wymiarach 103 x 68 m.

Z obu placów rekreacyjnych mogą korzystać zarówno zespoły piłkarskie jak również zorganizowane grupy sportowe i szkolne. W trakcie przebywania na boiskach Stadionu Miejskiego wymagana jest obecność instruktora, trenera lub nauczyciela. Cały obiekt wyposażony został w system monitorujący.

GODZINY OTWARCIA

Boiska Stadionu Miejskiego są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 22.00 oraz na weekendzie w godzinach od 10.00 do 19.00. Wyjątkiem są dni, w których odbywają się mecze uwzględnione w kalendarzu rozgrywek.
 
 
Autor zdjęć: Victor
 
 
Reklama
STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL” STADION MIEJSKI „STAL”
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem