Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

STUDNIA

STUDNIA
HISTORIA

Zabytkowa rzeszowska studnia usytuowana jest na Rynku, w samym centrum miasta. Prawdopodobnie wybudowana została na przełomie stuleci XVI oraz XVII. Niegdyś służyła, jako źródło wody pitnej dla mieszkańców. Jej początkowa głębokość wynosiła około 15 m. Obiekt odkryto zupełnie przypadkiem, podczas realizacji prac modernizacyjnych. Ze względu na oryginalność studni postanowiono ją odrestaurować i pozostawić.

ATRAKCJE


Od lat jest to charakterystyczne miejsce spotkań rzeszowian, stanowiące punkt wyjścia do dalszych wędrówek po mieście. Jest wizytówką Rzeszowa, a także jego znakiem rozpoznawczym. Śmiało można określić ją, jako atrakcję turystyczną stolicy innowacji. Uroku obiektowi dodaje estetyczne zadaszenie i ustawione dookoła studni ławeczki, na których można przysiąść i pooglądać miejski Rynek.
 
Autor zdjęcia: Wiesław Gargała
 
 
 
Reklama
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem