Reklama

Inwestycje w Rzeszowie

Miasteczko ruchu drogowego dostosowane do ludzi niepełnosprawnych

Dodano: 10.02.2017 r.

Miasteczko ruchu drogowego dostosowane do ludzi niepełnosprawnych - Inwestycje w Rzeszowie

fot. Pixabay

W planach

RZESZÓW. Na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Wiktora i Kotuli powstanie miasteczko ruchu drogowego, z którego w pełni bezpiecznie będą mogli korzystać niepełnosprawni.

Na chwilę obecną miasto ogłosiło postępowanie przetargowe, w ramach którego wybrana zostanie firma mająca przygotować dokumentację projektową obejmująca budowę obiektu dostosowanego do potrzeb dzieci i młodzieży z różnym rodzajem niepełnosprawności fizycznej oraz intelektualnej. Z placu będą mogły korzystać także osoby zdrowe.

Będzie to miejsce, w jakim uczestnicy w bezpieczny sposób przyswoją zasady ruchu drogowego. Dodatkowo miasteczko stanowić ma miejsce terapii ruchowej dla osób upośledzonych. Taka forma „leczenia” pozwoli na ich rozwój oraz powrót do sprawności.Korzystanie z miasteczka ruchu drogowego poprzez naukę i zabawę pozwoli dzieciom z dysfunkcjami w społeczeństwie rozwinąć dotychczas posiadane umiejętności komunikacyjne, a także nabyć nowe. Przyczyni się to do podniesienia sprawności fizycznej oraz wyrównania szans dzieci niepełnosprawnych.REKLAMA

Obiekt będzie stanowił połączenie układów komunikacyjnych, tj. jezdni i chodników uzupełnionych elementami małej architektury oraz infrastruktury drogowej takiej jak znaki i sygnały drogowe, przejścia dla pieszych oraz przejazd kolejowy ze specjalnymi elementami dźwiękowymi imitującymi nadjeżdżający pociąg.

Miasteczko będzie dobrze przygotowane do korzystania z niego przez ludzi poruszających się na wózkach. Projekt placu obejmuje niskie krawężniki, znaki dźwiękowe, sygnalizację dotykową i antypoślizgową nawierzchnię chodników.

Powstaną jezdnie o szerokości 2 metrów, jedno skrzyżowanie równorzędne, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, ruchem okrężnym i sygnalizacją świetlną a także odcinek drogi dla ruchu jednokierunkowego, dwie wysepki i miejsce do wykonywania tzw. „ósemek”. Dodatkowo koncepcja przewiduje też ścieżki rowerowe oraz chodniki dla pieszych.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Wypadek na A4. Ranny 8-letni chłopiecDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Czołowe zderzenie busa z osobówką w Nowej DębieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Alfadiol alfakalcydol...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: