Reklama

Inwestycje w Rzeszowie

Rozbudowa i przebudowa zatok autobusowych

Dodano: 02.08.2017 r.

Rozbudowa i przebudowa zatok autobusowych - Inwestycje w Rzeszowie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

W planach

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiła się jedna firma- Strabag. W planach jest modernizacja 123 zatok.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a dokładniej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020.
Działania będą prowadzone w ramach projektu Zrównoważony transport miejski.

Poza zatokami, w planach jest także zmontowanie 140 nowych wiat przystankowych. Zadanie ma być przeprowadzane w dwóch etapach – pierwszy planowany do realizacji w tym roku obejmować będzie wymianę 36 sztuk wiat, w przyszłym miasto zamierza zainstalować 100 kolejnych. Będą to estetyczne, nowoczesne obiekty w konstrukcji modułowej, z czego jeden moduł to szerokość tylnej szyby. Planowane wiaty mają być trzy-, cztero-, pięciomodułowe i wykonane zostaną ze stali lub aluminium. 13 z nich ma zostać wyposażonych w fotowoltaikę, grzanie oraz chłodzenie, z kolei 29 tylko w fotowoltaikę. Termin zakończenia pierwszego etapu ustalono na 30 listopada 2017, drugiego dokładnie na ten sam okres 2018.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: