Reklama

Inwestycje w Rzeszowie

Smart City. Rzeszów stanie się społeczeństwem informacyjnym

Dodano: 06.03.2017 r.

Smart City. Rzeszów stanie się społeczeństwem informacyjnym - Inwestycje w Rzeszowie

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

W planach

RZESZÓW. Prawie 6 mln zł będzie kosztowała realizacja projektu zakładającego stworzenie w stolicy Podkarpacia społeczeństwa informacyjnego.

5 mln zł – tyle uda się pozyskać na realizację zadania w ramach dotacji przyznanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze przydzielone zostaną w ramach osi priorytetowej II. Cyfrowe Podkarpackie, działanie 2.1. Podniesienie efektywności i dostępności e-usług RPO WP na lata 2014 – 2020.

W związku z planowaną koncepcją gmina miasto Rzeszów pod koniec lutego podpisała umowę o dofinansowanie z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego. Wykonanie projektu obejmuje  dostarczenie mieszkańcom i podmiotom gospodarczym nowoczesnych e-usług administracji lokalnej.

Przedmiotem projektu jest wprowadzenie i uruchomienie w naszym mieście nowoczesnego systemu teleinformatycznego i administracyjnego umożliwiającego świadczenie usług. W wyniku jego realizacji uruchomionych zostanie 40 e-usług w obszarach edukacji, podatków, kadr, komunikacji z klientami, Rady Miasta, w tym 6 usług A2A, 34 usługi A2B i A2C.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: modernizację zasobów sprzętowych, instalację i uruchomienie oprogramowania dziedzinowego, a także dostawę, instalację i wdrożenia modułów wspólnych oraz ich integrację z systemami dziedzinowymi.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Wypadek na A4. Ranny 8-letni chłopiecDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Czołowe zderzenie busa z osobówką w Nowej DębieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Alfadiol alfakalcydol...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: