Reklama

Aktualności Podkarpacie

Kontrole escape roomów na Podkarpaciu. Dwa lokale z zakazem użytkowania

Dodano: 07.01.2019

Kontrole escape roomów na Podkarpaciu. Dwa lokale z zakazem użytkowania - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

PODKARPACIE. Konsekwencje tragedii w Koszalinie odczuli wszyscy właściciele escape roomów w Polsce, a kontrole nie ominęły również województwa podkarpackiego. Straż pożarna na właścicieli nałożyła 4 mandaty, w dwóch przypadkach uchybienia były tak duże, że wydano zakazy użytkowania.

4 stycznia około godz. 17.00 przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie doszło do pożaru pomieszczeń escape roomu. Po ugaszeniu ognia przez Straż Pożarną znaleziono pięć ciał młodych osób. Z informacji podanych przez Urząd Miasta w Koszalinie wynika, że szóstą poszkodowaną osobą jest młody mężczyzna, który aktualnie przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

W związku z tragedią, w niedzielę na terenie Koszalina Prezydent Miasta ogłosił żałobę, a na terenie całego kraju podczas ubiegłego weekendu odbyły się kontrole wszystkich escape roomów.

Wg. informacji jakie podaje straż pożarna na terenie województwa podkarpackiego, strażakom udało się skontrolować 12 escape roomów, pozostałe w trakcie kontroli były zamknięte, wynikało to z godzin otwarcia lokali, nie było to celowe działanie właścicieli. Rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Marcin Betleja informuje, że niesprawdzone lokale kontroli nie unikną.REKLAMA

„W większości escape roomów stwierdzono nieprawidłowości. Było to m.in. braki oznaczeń, zastawione wyjścia ewakuacyjne oraz braki gaśnic” – wyjaśnia Marcin Betleja.

W samym Rzeszowie znajduje się dziewięć lokali świadczących tego typu formę rozrywki. Ogólnie na Podkarpaciu straż pożarna wystawiła cztery mandaty, natomiast w dwóch przypadkach wydano decyzję o zakazie użytkowania, mowa o lokalach w Dębicy i Krośnie.

Wiemy również, że wszystkie miejsca, w których stwierdzono jakiekolwiek nieprawidłowości zostaną ponownie skontrolowane.

W ogólnym skrócie fenonem escape roomów opiera się na rozwiązywaniu zagadek, które umożliwiają uczestnikom zabawy wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Będą dofinansowania dla Podkarpackich start-upów zajmujących się technologiami kosmicznymi - Aktualności Podkarpacie

Będą dofinansowania dla Podkarpackich start-upów zajmujących się technologiami kosmicznymi

RZESZÓW. Na kosmiczny biznes do wzięcia jest 50 tys. euro. ...

Podczas kontroli znaleziono 80 tabletek ekstazy i amfetaminę. Kolejne 150 tabletek miał w domu - Aktualności Podkarpacie

Podczas kontroli znaleziono 80 tabletek ekstazy i amfetaminę. Kolejne 150 tabletek miał w domu

MIELEC. W czasie interwencji i podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli ponad 200 tabletek ekstazy i amfetaminę. ...

Pożar budynku w Łańcucie. Nie żyją dwie osoby - Aktualności Podkarpacie

Pożar budynku w Łańcucie. Nie żyją dwie osoby

ŁAŃCUT. Do pożaru niezamieszkanego budynku doszło 19 marca wieczorem w Łańcucie.  ...

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp. - Aktualności Podkarpacie

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy. ...

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł - Aktualności Podkarpacie

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

DĘBICA. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem