Reklama
‹ wstecz |  » O nas

Informator O nas

Rzeszowski Portal Informacyjny RESinet.pl

Powstał w lutym 2001 roku i jest jednym z największych i najdłużej działających na rynku Podkarpacia portalem informacyjnym. W marcu 2004 roku resinet.pl stał się częścią firmy TiO media s.c., która zajmuje się kompleksową obsługą firm w zakresie usług internetowych (projektowanie stron WWW, sklepy internetowe, pozycjonowanie, SEO, hosting) oraz sprzedażą sprzętu komputerowego.

Resinet.pl cieszy się dużym zainteresowaniem internautów i jest jednym z najchętniej odwiedzanych portali internetowych na Podkarpaciu. Potwierdzeniem tego jest ilość odwiedzajacych - średnio ok 30.000 internautów i liczba odsłon portalu, które sięgają aż 170 000 miesięcznie (wg stat.pl).

Na stronach portalu Resinet.pl internauci mogą uzyskać informacje na temat aktualnych wydarzeń zarówno z Rzeszowa jak i z Podkarpacia. Portal dostarcza internautom informacji z zakresu wielu dziedzin życia, m.in. kultury, rozrywki, filmu, sportu, ekonomii i polityki. Dla umożliwienia komunikacji pomiędzy użytkownikami na łamach portalu dostępne jest również forum dyskusyjne.

Do głównych działów portalu należą:

Serwis Ogłoszeniowy

Internauci mogą w nim sprzedać, kupić, bądź wymienić oferowane produkty i usługi w wielu dostępnych kategoriach. Mogą także zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Rzeszowie i na Podkarpaciu.. Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe, ale istnieje także możliwość zamieszczania płatnych Ogłoszeń Extra oraz Premium, wyróżnionych spośród pozostałych. Dodatkowo moduł ogłoszeń zawiera zaawansowaną wyszukiwarkę, łatwą i intuicyjną w obsłudze, dzięki której w prosty sposób użytkownicy portalu mogą dotrzeć do interesujących ich ogłoszeń. Subskrypcja ogłoszeń pozwala internautom otrzymywać najświeższe ogłoszenia z wybranej kategorii bezpośrednio na ich skrzynkę mailową.
W czerwcu 2008 r. resinet.pl podjął współpracę z największym polskim portalem pracy Pracuj.pl. Współpraca ta umożliwia dodatkowo użytkownikom naszego portalu dostęp do największej bazy ofert pracy z Rzeszowa i całego woj. podkarpackiego.
W sierpniu 2009 roku serwis ogłoszeniowy przeszedł gruntowną przemianę. Nowa szata graficzna i ulepszona funkcjonalność spodobała się użytkownikom portalu, co pokazały zwielokrotnione statystki odwiedzin serwisu.

Katalog firm

W lipcu 2004 r. został uruchomiony rozbudowany Katalog firm z prezentacją danych ponad 600 firm, głównie z województwa podkarpackiego. Pozwala to użytkownikom portalu na łatwy i szybki dostęp do bazy danych o firmach, pogrupowanych w odpowiednie branże. Z kolei Klienci, którzy umieszczą dane swojej firmy w Katalogu firm mogą zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców, którymi są przede wszystkim mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

Pasaż handlowy

W listopadzie 2005 r. portal został wzbogacony o wirtualny Pasaż handlowy, gdzie internauci mogą znaleźć tysiące produktów oferowanych przez sklepy internetowe i bez wychodzenia z domu mogą zamówić dowolne produkty w atrakcyjnych cenach.

Sport i rekreacja

www.sport.resinet.pl

Na stronach tego serwisu internauci mogą uzyskać najnowsze informacje ze świata sportu zarówno regionalnego, jak również ogólnopolskiego, a także dowiedzieć się o różnych formach aktywnego spędzania wolnego czasu w Rzeszowie i okolicach.W ramach tego działu powstał Serwis Zimowy, który został stworzony specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach zimowego szaleństwa. Mogą oni znaleźć w nim informacje m.in o warunkach pogodowych na regionalnych stokach, czy aktywnych wyciągach narciarskich w Polsce południowo – wschodniej.

Kino i Film

Serwistenpoczątkowo należał do kategorii Rozrywka, jednak wraz z nową odsłoną portalu w styczniu 2007 roku, dział ten zyskał samodzielny status. Dział filmowy od momentu jego powstania cieszył się dużym zainteresowaniem. Internauci mogą znaleźć w nim repertuar rzeszowskich kin, zapoznać się z najnowszymi premierami oraz zapowiedziami filmowymi, jak również brać udział w licznych konkursach, zdobywając cenne nagrody w postaci wejściówek do kin, czy gadżetów filmowych.

Kultura

Serwis uruchomiony w maju 2007 roku. W serwisie tym internauci znajdą m.in. informacje o imprezach i wydarzeniach kulturalnych z Rzeszowa i z regionu, repertuary teatrów, informacje o rzeszowskich instytucjach kulturalnych (teatry, filharmonia, estrada, muzea, galerie, domy kultury, itp.), wystawach, koncertach, i wiele innych.

Rozrywka

Serwis w nowej odsłonie i szacie graficznej został uruchomiony w grudniu 2007 roku. Wraz z jego uruchomieniem dopełniliśmy sekcję rozrywkowo-kulturalną portalu, na którą składają się trzy serwisy: Kino i Film, Kultura oraz właśnie Rozrywka.

Serwis przewidziany jest przede wszystkim dla wszystkich Internautów portalu, którzy poszukują informacji planowanych o imprezach i koncertach w Rzeszowie i w regionie. Menu pomocnicze, wyszukiwarka oraz Kalendarz imprez/koncertów umożliwiają w prosty i szybki sposób dostęp do poszukiwanych informacji.

Rzeszowska Scena Muzyczna

RSM jest sekcją powstałą w ramach serwisu Rozrywka, zrzeszającą zespoły muzyczne z Rzeszowa i z Podkarpacia. Każdy ze współpracujących zespołów posiada niezależny profil, zawierający: biografię, dyskografię, skład zespołu i dane kontaktowe, galerię fotografii oraz terminy koncertów. Ponadto sekcja RSM posiada strefę Aktualności, w której na bieżąco publikowane są informacje ze świata sceny muzycznej oraz poczynań określonych zespołów.

Mamy nadzieję, że stały rozwój sekcji RSM, w najbliższym czasie pozwoli na jego znaczną rozbudowę, i tym samym na określanie go mianem niezależnego serwisu tematycznego resinet.pl.

Foto galeria

Serwis fotograficzny, umożliwiający zarejestrowanym Użytkownikom portalu publikację swoich prac, zarówno w postaci czystej fotografii, jak również fotografii artystycznej.

Mamy nadzieję że Foto galeria resinet.pl już wkrótce stanie się największą bazą zdjęć i fotografii w Rzeszowie i w regionie. To oczywiście zależy przede wszystkim od zaangażowania Użytkowników portalu.

Komunikacja

Serwis ten pozwala użytkownikom portalu na szybki i łatwy dostęp do informacji związanych z poruszaniem się po Rzeszowie. Ważnym składnikiem tego serwisu stała się Mapa Rzeszowa, która od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem użytkowników portalu. Dzięki niej można bowiem szybko i skutecznie znaleźć i umiejscowić na mapie ulice Rzeszowa.

Rzeszów i okolice

Jest to dział stricte informacyjny, umożliwiający Użytkownikom portalu i zarazem mieszkańcom Rzeszowa czy też przyjezdnym, dotarcie do podstawowych informacji o naszym mieście, takich jak: historia Rzeszowa, dane statystyczne, telefony i adresy urzędów i instytucji, msze w parafiach, itp.

Reklama

W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na reklamę za pośrednictwem Internetu, wyszliśmy więc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadzając szeroką ofertę w zakresie reklamy internetowej. Dział Reklamy zawiera opisy i specyfikacje kilkunastu form produktów reklamowych jakie dostępne są na stronach portalu. Reklama w resinet.pl pozwoli dotrzeć do dużego grona odbiorców, którymi są przede wszystkim mieszkańcy województwa podkarpackiego. Coraz większa rozpoznawalność na lokalnym rynku oraz coraz powszechniejszy dostęp do informacji w Internecie pozwala śmiało patrzeć w przyszłość w zakresie oferowania skutecznej reklamy firmom i instytucjom na łamach naszego portalu.

Portal resinet.pl umożliwia mieszkańcom Rzeszowa i okolic łatwy i szybki dostęp do niezbędnych informacji.

Zobacz również nasze konto na Facebook.

Najczęściej czytane

Reklama

Fotorelacje

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Nowe na portalu

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem