Reklama
‹ wstecz |  » O nas

Informator O nas

Rzeszowski Portal Informacyjny RESinet.pl

Powstał w lutym 2001 roku i jest jednym z największych i najdłużej działających na rynku Podkarpacia portalem informacyjnym. W marcu 2004 roku resinet.pl stał się częścią firmy TiO media s.c., która zajmuje się kompleksową obsługą firm w zakresie usług internetowych (projektowanie stron WWW, sklepy internetowe, pozycjonowanie, SEO, hosting) oraz sprzedażą sprzętu komputerowego.

Resinet.pl cieszy się dużym zainteresowaniem internautów i jest jednym z najchętniej odwiedzanych portali internetowych na Podkarpaciu. Potwierdzeniem tego jest ilość odwiedzajacych - średnio ok 30.000 internautów i liczba odsłon portalu, które sięgają aż 170 000 miesięcznie (wg stat.pl).

Na stronach portalu Resinet.pl internauci mogą uzyskać informacje na temat aktualnych wydarzeń zarówno z Rzeszowa jak i z Podkarpacia. Portal dostarcza internautom informacji z zakresu wielu dziedzin życia, m.in. kultury, rozrywki, filmu, sportu, ekonomii i polityki. Dla umożliwienia komunikacji pomiędzy użytkownikami na łamach portalu dostępne jest również forum dyskusyjne.

Do głównych działów portalu należą:

Serwis Ogłoszeniowy

Internauci mogą w nim sprzedać, kupić, bądź wymienić oferowane produkty i usługi w wielu dostępnych kategoriach. Mogą także zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Rzeszowie i na Podkarpaciu.. Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe, ale istnieje także możliwość zamieszczania płatnych Ogłoszeń Extra oraz Premium, wyróżnionych spośród pozostałych. Dodatkowo moduł ogłoszeń zawiera zaawansowaną wyszukiwarkę, łatwą i intuicyjną w obsłudze, dzięki której w prosty sposób użytkownicy portalu mogą dotrzeć do interesujących ich ogłoszeń. Subskrypcja ogłoszeń pozwala internautom otrzymywać najświeższe ogłoszenia z wybranej kategorii bezpośrednio na ich skrzynkę mailową.
W czerwcu 2008 r. resinet.pl podjął współpracę z największym polskim portalem pracy Pracuj.pl. Współpraca ta umożliwia dodatkowo użytkownikom naszego portalu dostęp do największej bazy ofert pracy z Rzeszowa i całego woj. podkarpackiego.
W sierpniu 2009 roku serwis ogłoszeniowy przeszedł gruntowną przemianę. Nowa szata graficzna i ulepszona funkcjonalność spodobała się użytkownikom portalu, co pokazały zwielokrotnione statystki odwiedzin serwisu.

Katalog firm

W lipcu 2004 r. został uruchomiony rozbudowany Katalog firm z prezentacją danych ponad 600 firm, głównie z województwa podkarpackiego. Pozwala to użytkownikom portalu na łatwy i szybki dostęp do bazy danych o firmach, pogrupowanych w odpowiednie branże. Z kolei Klienci, którzy umieszczą dane swojej firmy w Katalogu firm mogą zaprezentować się szerokiemu gronu odbiorców, którymi są przede wszystkim mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

Pasaż handlowy

W listopadzie 2005 r. portal został wzbogacony o wirtualny Pasaż handlowy, gdzie internauci mogą znaleźć tysiące produktów oferowanych przez sklepy internetowe i bez wychodzenia z domu mogą zamówić dowolne produkty w atrakcyjnych cenach.

Sport i rekreacja

www.sport.resinet.pl

Na stronach tego serwisu internauci mogą uzyskać najnowsze informacje ze świata sportu zarówno regionalnego, jak również ogólnopolskiego, a także dowiedzieć się o różnych formach aktywnego spędzania wolnego czasu w Rzeszowie i okolicach.W ramach tego działu powstał Serwis Zimowy, który został stworzony specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach zimowego szaleństwa. Mogą oni znaleźć w nim informacje m.in o warunkach pogodowych na regionalnych stokach, czy aktywnych wyciągach narciarskich w Polsce południowo – wschodniej.

Kino i Film

Serwistenpoczątkowo należał do kategorii Rozrywka, jednak wraz z nową odsłoną portalu w styczniu 2007 roku, dział ten zyskał samodzielny status. Dział filmowy od momentu jego powstania cieszył się dużym zainteresowaniem. Internauci mogą znaleźć w nim repertuar rzeszowskich kin, zapoznać się z najnowszymi premierami oraz zapowiedziami filmowymi, jak również brać udział w licznych konkursach, zdobywając cenne nagrody w postaci wejściówek do kin, czy gadżetów filmowych.

Kultura

Serwis uruchomiony w maju 2007 roku. W serwisie tym internauci znajdą m.in. informacje o imprezach i wydarzeniach kulturalnych z Rzeszowa i z regionu, repertuary teatrów, informacje o rzeszowskich instytucjach kulturalnych (teatry, filharmonia, estrada, muzea, galerie, domy kultury, itp.), wystawach, koncertach, i wiele innych.

Rozrywka

Serwis w nowej odsłonie i szacie graficznej został uruchomiony w grudniu 2007 roku. Wraz z jego uruchomieniem dopełniliśmy sekcję rozrywkowo-kulturalną portalu, na którą składają się trzy serwisy: Kino i Film, Kultura oraz właśnie Rozrywka.

Serwis przewidziany jest przede wszystkim dla wszystkich Internautów portalu, którzy poszukują informacji planowanych o imprezach i koncertach w Rzeszowie i w regionie. Menu pomocnicze, wyszukiwarka oraz Kalendarz imprez/koncertów umożliwiają w prosty i szybki sposób dostęp do poszukiwanych informacji.

Rzeszowska Scena Muzyczna

RSM jest sekcją powstałą w ramach serwisu Rozrywka, zrzeszającą zespoły muzyczne z Rzeszowa i z Podkarpacia. Każdy ze współpracujących zespołów posiada niezależny profil, zawierający: biografię, dyskografię, skład zespołu i dane kontaktowe, galerię fotografii oraz terminy koncertów. Ponadto sekcja RSM posiada strefę Aktualności, w której na bieżąco publikowane są informacje ze świata sceny muzycznej oraz poczynań określonych zespołów.

Mamy nadzieję, że stały rozwój sekcji RSM, w najbliższym czasie pozwoli na jego znaczną rozbudowę, i tym samym na określanie go mianem niezależnego serwisu tematycznego resinet.pl.

Foto galeria

Serwis fotograficzny, umożliwiający zarejestrowanym Użytkownikom portalu publikację swoich prac, zarówno w postaci czystej fotografii, jak również fotografii artystycznej.

Mamy nadzieję że Foto galeria resinet.pl już wkrótce stanie się największą bazą zdjęć i fotografii w Rzeszowie i w regionie. To oczywiście zależy przede wszystkim od zaangażowania Użytkowników portalu.

Komunikacja

Serwis ten pozwala użytkownikom portalu na szybki i łatwy dostęp do informacji związanych z poruszaniem się po Rzeszowie. Ważnym składnikiem tego serwisu stała się Mapa Rzeszowa, która od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem użytkowników portalu. Dzięki niej można bowiem szybko i skutecznie znaleźć i umiejscowić na mapie ulice Rzeszowa.

Rzeszów i okolice

Jest to dział stricte informacyjny, umożliwiający Użytkownikom portalu i zarazem mieszkańcom Rzeszowa czy też przyjezdnym, dotarcie do podstawowych informacji o naszym mieście, takich jak: historia Rzeszowa, dane statystyczne, telefony i adresy urzędów i instytucji, msze w parafiach, itp.

Reklama

W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na reklamę za pośrednictwem Internetu, wyszliśmy więc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadzając szeroką ofertę w zakresie reklamy internetowej. Dział Reklamy zawiera opisy i specyfikacje kilkunastu form produktów reklamowych jakie dostępne są na stronach portalu. Reklama w resinet.pl pozwoli dotrzeć do dużego grona odbiorców, którymi są przede wszystkim mieszkańcy województwa podkarpackiego. Coraz większa rozpoznawalność na lokalnym rynku oraz coraz powszechniejszy dostęp do informacji w Internecie pozwala śmiało patrzeć w przyszłość w zakresie oferowania skutecznej reklamy firmom i instytucjom na łamach naszego portalu.

Portal resinet.pl umożliwia mieszkańcom Rzeszowa i okolic łatwy i szybki dostęp do niezbędnych informacji.

Zobacz również nasze konto na Facebook.

Najczęściej czytane

Reklama

Fotorelacje

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Nowe na portalu

Reklama
Partnerzy: